Aj takéto dni sú. A nemusia to byť len dni. Môže to trvať týždne i mesiace a v tých vytrvalejší prípadoch i roky. Keď sa cítiš sama, zabúdaš na to, že máš často na výber a že dobro i zlo trvá rovnako dlhú dobu. Alebo len dovtedy, kým s tým niečo nespravíš. Slnko vždy vyjde a každá búrka prejde. Na svete je toľko krásnych vecí, na ktoré by si mala myslieť vždy, keď sa cítiš zle. To, že ťa práve teraz žiadna nenapadá, to nie je chyba. Je to proces. Dôjdeš k tomu. A potom sa to zrazu deje.

Aj ty občas necítiš biť svoje srdce a inokedy akoby kričalo o pomoc? Tiež niekedy rozmýšľaš nad tým, či potrebuješ spoločnosť alebo chceš byť sama? Neber to ako prehru alebo zlú karmu, niekedy potrebuješ začať znova. Zmaž si staré čísla, ukonči nevyhovujúce vzťahy, prefarbi si vlasy… Urob to, keď to chceš urobiť a neboj sa.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
zdroj: unsplash.com

Ver mi, že občas ma ľudia prehliadajú a ani dokonca nechcú vedieť, ako sa mám. Tiež si často hovoríš, že vlastne nevieš čo chceš, že nevieš, kto si a nemáš miesto, kam patríš? Možno to naozaj nevieme. Hovoria nám, že sme také a také. Áno, sme podráždené a chladné. Ale akí by boli oni? Nenechaj sa vydesiť predstavou, že stráviš nejaký čas sama. Možno sa naučíš, že nikoho nepotrebuješ. Možno potom bude naozaj ťažké prijať niečo, po čom každý deň túžiš, po čom prahneš, ale až to bude to pravé orechové, prestaneš mať strach a už budeš vedieť, že toto je to nové miesto, ktoré je určené pre teba a v ktorom budeš šťastná. Neboj sa toho, čo o tebe hovoria ostatní, len preto, že vo svojom veku ešte stále hľadáš alebo opúšťaš zlé vzťahy. Viem, že ti chýba rozprávať sa s ním alebo sa pristihneš ako zasnene vyslovuješ jeho meno. Viem, že ti chýba vedomie, že niekoho miluješ a on miluje teba.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com
zdroj: unsplash.com

Však to ťa čaká. Ale teraz, teraz máš svoj svet a buď trpezlivá, pretože to ostatné príde časom. Nemaj záujem o ľudí, ktorí ťa ťahajú skôr dolu ako hore. Sústreď sa na seba, uvedom si, akú veľkú zmenu si urobila, alebo akú máš pred sebou. Ži pre seba. Počkaj na niekoho, kto si povie: „Sakra, mám také šťastie, že ju mám.“ Nie je to strata času, ktorý stráviš sama so sebou. Nenechaj sa držať v spomienkach, prečistí všetky veci, zamestnaj sa, čítaj, vypíš sa z toho, kúp si niečo pekné na seba ako bolestné, urob niečo, čo už dlho urobiť chceš. Užívaj si to. Teraz si to len TY. Neponáhľaj sa. Nemusíš nič. Len ťa prosím, nikdy sa nevzdávaj, ver v to, čo v sebe máš a uvidíš, časom ťa všetko zlé začne obchádzať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.