V živote každého človeka príde ten zlomový bod, kedy sa musí rozhodnúť, čo ďalej. Ten moment, kedy nevie, čo robiť, alebo sa len jednoducho bojí.

Celý život sa ti môže zmeniť od základov. Už to nebude to, čo to bývalo. Nebudeš sa možno už stretávať s ľuďmi, čo doteraz. Možno budeš bývať v novom meste, chodiť na novú školu, do novej práce. Toto sú “maličkosti”, ktoré ti z veľkej časti zmenia život. „Malé dievča vo veľkom meste“.

Verím, že každá z nás má z toho strach. Bojíš sa odísť a opustiť všetko, čo je pre teba dôležité. Nevieš vyjsť zo svojej komfortnej zóny, pretože tam ti je dobre a predstava odísť úplne preč je ti celkom nepríjemná. A to ja úplne chápem. Ale taktiež by mala každá z nás pochopiť, že ísť si za svojím snom je dôležité. A pravé priateľstvá a rodina od teba nikdy neodídu.

Takže sa odsťahuj, ak chceš, choď bývať do veľkého mesta či do nového štátu. Začni robiť v práci, ktorá ťa skutočne baví. Rob to, čo teba spraví šťastnou. Choď si za svojím snom, aj bez ohľadu na to, aké to bude na začiatku ťažké. Za pokus aj tak nič nedáš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.