Módne trendy

Nohavice s vysokým pásom

Nohavice s vysokým pásom sú medzi ženami veľmi obľúbené, pretože dokážu ľahko zamaskovať aj problematickejšie partie. V skutočnosti ale môžu tlačiť na tvoje brucho (hlavne keď v nich sedíš) a časom môžeš mať problémy s trávením a refluxom.

Nohavice s vysokým pásom
zdroj: Instagram/jehouze

Sťahujúca bielizeň

Ak si chceme obliecť šaty a chceme v nich vyzerať dobre, často siahneme po sťahujúcej spodnej bielizni. Môže vzniknúť rovnaký problém ako pri nohaviciach s vysokým pásom, a teda vznik refluxu. Okrem toho si môžeš podráždiť kožu, hlavne ak si zvolíš zlú veľkosť a bielizeň sa ti šúcha a roluje.

Ak je tlak veľmi silný a si stiahnutá až príliš, môže to spôsobiť necitlivosť a opuch končatín. Takúto bielizeň v žiadnom prípade nepoužívaj na pravidelnej dennej báze.

Veľmi obtiahnuté oblečenie

Platí to isté, ako pri sťahujúcej bielizni. V takomto oblečení neprúdi dobre vzduch, takže sa môžeš viac potiť a môže ti to spôsobiť podráždenie kože. Dokonca môžeš mať problémy s bakteriálnymi infekciami. Nehovoriac o tom, že veľmi stiahnuté telo môže opúchať.

Veľmi obtiahnuté oblečenie
zdroj: Instagram/annieclairefashion

Tangá

Muži majú tento kúsok spodnej bielizne radi, pretože je veľmi ženský. Dokonca aj veľa žien ho ochotne pravidelne nosieva. Ide však o dokonalé miesto na množenie baktérií. Ak mávaš problémy s výtokmi alebo zápalmi, tangá radšej nenosievaj.

BONUS: Veľké kabelky

Ako bonus nesmieme zabudnúť spomenúť doplnok, ktorý je našou každodennou súčasťou. Ide o veľké kabelky, ktoré sú veľmi praktické. Často ich máme naplnené do prasknutia a nahrádzajú nám aj nákupné tašky. A presne to je ten problém. Nosenie ťažkých kabeliek na pleci môže spôsobiť bolesti chrbta.

Veľké kabelky
zdroj: Instagram/nicol_solcova

Každý z týchto kúskov má svoje miesto v šatníku a neznamená to teraz, že si toto všetko nikdy nemôžeš obliecť. Ale dopraj si aj pohodlnú obuv, vzdušné oblečenie (materiály, cez ktoré ti pokožka môže dýchať). Nesnaž sa byť vždy nasilu trendy na úkor zdravia.

Zdroj: Bright SideEntertainment Times

Viac z kategórieSom_fashionista