Módne trendy

Keď si kupuješ nejaké oblečenie alebo fashion doplnky, na čo sa zameriavaš? Záleží ti na tom, aby išlo o zdravotne nezávadné a bezchybné kúsky alebo skôr prizeráš na trendy a na to, aby to vyzeralo čo najlepšie? Takto ohrozuješ svoje zdravie. 

Portály Bright Side a Entertainment Times upozornili na niektoré oblečenie, ktoré síce na prvý pohľad vyzerá super a trendy, no z dlhodobého hľadiska si ich nosením môžeme poškodiť zdravie. A to máme len jedno.

Na týchto 7 kúskov oblečenia a jeden doplnok by si si mala dávať pozor a ich nosenie by si nemala preháňať, inak si pomaly zničíš zdravie.

Špicaté topánky

Špicaté topánky, a predovšetkým lodičky, síce vyzerajú úžasne a žensky, no so zdravím nemajú nič spoločné. Prsty nemajú dostatok miesta a často sú stlačené v neprirodzených polohách. Vznikajú tak nepekné poranenia a odreniny.

Opozitom k takémuto typu obuvi sú barefoot topánky, ktoré sú rozšírené práve v časti, kde máš prsty a majú tam dostatok miesta.

Transparentné topánky z plastu

Veľký hit a trend posledných rokov. Na fotkách tieto topánky síce môžu vyzerať super, no plast nedokáže odvádzať dostatok vzduchu. Noha sa ti bude v takýchto topánkach potiť oveľa viac, bude sa ti v nich šmýkať a koleduješ si o vznik bakteriálnych infekcií.

Transparentné topánky z plastu
zdroj: Instagram/teresaalbero_

Opätky o 1-2 čísla väčšie

Určite si si všimla, že slávne ženy a hollywoodske herečky sa na červenom koberci objavujú v opätkoch, ktoré sú im trochu väčšie. O číslo väčšie topánky nosia z dôvodu, aby predišli vzniku otlakov a zároveň aby v nich vydržali aj celú noc.

Dlhodobé nosenie ale nie je veľmi vhodné, pretože vo väčších topánkach musíme chodiť inak, aby sa nám napríklad nevyzuli. Pri tom viac trpia naše kolená, ale tiež chrbát a krk.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieSom_fashionista