unsplash.com

„Ani slovníky nesmieme brať doslova.“ -Stanislaw Jerzy Lec

Jedna z vecí, ktoré som sa časom naučila a teda, nebrať ľudí osobne.

Nikto nie je bezchybný

Tak na začiatok, nikto nevie čo robí, skutočne nikto. Každý robí čo môže, ale to neznamená že aj vie, čo robí. Teda ak si myslíš, že si jediná zmätená zo seba, z ostatných a zo svojej budúcnosti, mýliš sa. Ak si myslíš že všetci sú super a dokonalí, znova sa mýliš. To ma privádza k mojej téme. Prečo by si si mala pripúšťať k srdcu to, čo robí niekto, kto vlastne ani nevie čo robí? Prečo by si mala brať osobne každú jednu maličkosť? Všetko čo ti kto kedy povedal, možno sa ti to nepáčilo, možno ťa to urazilo, no a? Nikdy to neber vážne.

zdroj: pexels.com

Vezmi si, ako príklad samú seba. Urobila si niekedy niečo čo si hneď potom oľutovala? Asi áno. Povedala si niekedy niekomu niečo a hneď ako si to dopovedala, si to chcela zobrať späť? Myslím, že zase áno. Stáva sa to všetkým a stále. Preto sa nezamýšľaj nad maličkosťami, ktoré ťa zarazili alebo urazili. Neber to vážne. Podľa mňa, to často ani ten, ktorý ti to hovorí neberie vážne.

Teraz nehovorím o tom, keď ťa niekto fakt hnusne urazí a myslí to smrteľne vážne, možno na to má dôvod alebo je nahnevaný. Alebo je to proste taký typ človeka, ktorý rád uráža ostatných a takých už vôbec netreba brať vážne. Hovorím o takých každodenných maličkostiach. Kúsky rozhovorov, ktoré ti nechcú prestať behať po rozume. Nenechaj nejaký blbý komentár alebo hlúpu pripomienku, nejakú vetu alebo stačí aj slovo, ktoré si buď nečakala alebo akoby trafilo do čierneho, aj keď tak nebolo mienené, ublížiť ti. Mohol to byť len žart, doťahovanie s kamarátkou ale tebe to stále neprestáva behať po rozume.

Ako som už povedala, neber to vážne. Niektoré veci proste nesmieš brať vážne, inak si veľmi ublížiš.

zdroj: unsplash.com

 

Niekedy slová znejú tebe inak, ako tomu, komu sú smerované. Veď si zober napríklad koľkokrát sa ti stane, že píšeš správu a potom zistíš, že znie trochu inak ako si si predstavovala a ten dotyčný by si ju mohol zle vysvetliť. Čo urobíš? Prepíšeš ju predtým, ako ju pošleš. Lenže v realite máš len jeden pokus. To, čo ti znie v hlave dobre, môže niekto pochopiť zle. Ale opraviť sa to nedá.

Mysli na to vždy, keď sa ťa nejaká blbosť dotkne a spomeň si na to, že ty si presne taká istá, pretože nikto nie je bezchybný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife