Poznáš to. Smola sa ti lepí na päty. Čoho sa dotkneš, to skazíš. Akoby sa všetko zlo sveta spojilo a rozhodlo sa nalepiť na teba. Tvoje dni sú plné nepríjemných situácií a množstva nedorozumení. Tvoj partner sa javí ako najväčší idiot, ktorý nechápe nič, čo mu hovoríš. Tvoja najlepšia kamarátka uvažuje, že sa opäť vráti k tomu kreténovi, ktorý ju roky podvádzal a ty si ju z toho mesiace dostávala. A hoci ty si vymyslela celý projekt, tvoj šéf pochválil kolegu, ktorý mu dal podľa neho úchvatný názov. Tieto malichernosti ťa dokážu vytočiť do nepríčetnosti. Pomaly ťa pohlcuje  beznádej a pocit, že dnešnému svetu prestávaš rozumieť. Tak, teraz sa zastav. Zavri oči. Zhlboka sa nadýchni a vydýchni.

Všetko, čo potrebuješ, je chvíľka pre seba. Najlepšie každý deň, no ak to nie je v rámci tvojich možností, tak aspoň raz za týždeň. Často krát stačí polhodina na to, aby sa tvoje „ja“ vrátilo do normálu. Aby opäť pochopilo ten nezmyselný chod tohto sveta a bolo ho schopné prijať. A tu je zopár tipov na ten správny a poriadny „chill“, verím, že každá z vás si v ňom nájde ten svoj… Tancuj! Použijem to známe klišé: „Tancuj akoby ťa nikto nevidel, spievaj akoby ťa nikto nepočul!“, a je to tak. Postav sa pred zrkadlo a predveď len tak, sama pre seba, všetko, čo v tvojom vnútri drieme. Nezáleží na druhu tanca. Záleží na tom, čo sa páči tebe a tvoje vnútro oslobodzuje. Môže to byť folklórny tanec, balet či latino, skutočne čokoľvek. Len to skús… Zavri oči. Je horúca noc, si v tropickej krajine, nachádzaš sa na plážovej párty… Je to na tebe, kde a s kým sa ocitneš.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: unsplash.com

Uteč z reality pomocou kníh. Čo je viac ako keď si nájdeš svoje pokojné miestečko a môžete sa schúlené pod dekou zahĺbiť aspoň na chvíľu do fiktívneho sveta tvojich obľúbených hrdiniek? Pripojte k tomu čaj obľúbenej príchute alebo sa vráťte do detských čias spolu s kakaom a o relax je postarané. Filmový večer. Alebo ráno, doobedie, obed, poobedie, podvečer… Na tom nezáleží! Urob si pohodlie, doprajte si pukance a pusť si obľúbený žáner. Bez výčitiek. Cvičím, cvičíš, cvičíme. Nehovorím o nekončiacom mučení sa na stacionárnom bicykli. Hovorím o cvičení len tak, z radosti. Zacvič si pre seba, pretože jednoducho chceš. Nemysli na svoje nedostatky. Mysli na to, že sa máš rada a si krásna taká, aká si. Nikto nie je ako ty a v tom je tá výnimočnosť, krása každej z nás. Pri cvičení sa z nášho tela vyplavujú endorfíny, ktoré v nás vyvolávajú pocit šťastia. Toto celé sa znásobí pri cvičení spojeným s hudbou. Čiže, nie len že potešíš svoje telo ale ulahodíš i svojej psychike.
Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: unsplash.com

Tajný kamarát. Po zhliadnutí Bridget Jonesovej to pravdepodobne mnohé z vás napadlo. Áno, denník. Denník je náš kamarát, o ktorom nevie zväčša nikto okrem nás.  On pozná každého v našom okolí, každú situáciu a každučké naše tajomstvo. Je to úžasný spôsob ako sa niekomu zveriť bez toho, aby sme riskovali posunutie informácií ďalej. Môžeme používať vlastný slang, nezaťažovať sa správnosťou našej gramatiky, vyliať si srdiečko, posťažovať sa na šéfa i manžela a raz v ňom nájdeme tie najúžasnejšie spomienky.

 

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.