pixabay.com

Matika a fyzika boli pre mňa v škole nočnou morou, no prijímam veci, ktoré nemôžem zmeniť. Ostať zároveň pozitívnou je pre mňa doposiaľ najväčšou výzvou v škole života. Ak v tejto skúške obstojíš aj ty, čaká ťa krásny a zmysluplný život.

Predstav si jednoduchú situáciu – ráno ti nezvoní budík, ledva sa pozdravíš so svojou zubnou kefkou a potom splašene beháš po byte a zháňaš aspoň jeden kus čistého oblečenia. Keď sa ti to podarí zistíš, že si zmeškala autobus a ranná porada so šéfom sa zrejme bude musieť zaobísť bez tvojej prítomnosti. Ako sa v tej chvíli zachováš? Budeš nadávať z plných pľúc a preklínať ten starý budík, ktorý si už mala dávno vyhodiť alebo si sadneš a z chuti sa začneš smiať na tom, že si si obliekla naopak tričko a tvoje vlasy vyzerajú ako po výbuchu?

pixabay.com

Je to iba na tebe a ty to veľmi dobre vieš. Nezáleží preto na tom, čo sa ti v živote stane, ale na tom, aký postoj k danej situácii zaujmeš. To, či sa budeš hnevať, nadávať, smiať sa či plakať je len a len tvoje rozhodnutie, nikoho iného. Nikto ti nemôže pokaziť náladu či zobrať energiu – bez tvojho vedomia.

Väčšina ľudí si pojem prijatie spája s negatívnymi asociáciami, no opak je pravdou.  To, že prijmeš udalosti, ktoré nemôžeš zmeniť, ťa oslobodí. Prijatie neznamená, že sa staneš voči udalostiam či ľuďom, ktorých stretneš ľahostajným, ostaneš pozitívnym a o to predsa ide.

pixabay.com

Skús sa nad tým zamyslieť – denne stráca množstvo ľudí energiu rozčuľovaním sa v dopravných zápchach, nadávajú na počasie či susedov a v podstate na všetko, čo im „padne do rany.“ Drahocennú životnú energiu strácajú na niečom, čo nemôžu zmeniť a na čo nemajú žiadny vplyv. Keď niečo prijmeš, neznamená to preto, že s tým súhlasíš, znamená to, že akceptuješ realitu takú, aká je. Vyskúšaj to, uľaví sa ti.

https://pixabay.com

Budeš s tým bojovať dosť dlhú dobu, no po určitom čase sa automaticky naučíš prijímať všetko tak, ako ti to sám život prinesie. No v prvom rade musíš prijať seba, bez toho to nepôjde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife