Možno budem znieť sebecky, ale poznám svoje kvality. Nemusím mať na to ani postavu modelky, prsia ako Pamela Anderson a na konte xy chlapov v posteli. Vieš, nemyslím povrchne. Poznám svoje vnútorné kvality a teraz už viem, že nie som iba jednou z mnohých. Som jedinečná! A ty si ňou tiež.

Otvorene hovorím, nie vždy som si verila. A rovnako tak priznávam, že nie vždy sa mi dá veriť vo svoje skutočné kvality. Každý má svoje lepšie i horšie dni, a keď sa dostavia tie horšie, úloha veriť si býva dosť náročná. Byť však dostatočne silná na to prekonať tento stav úzkosti a depresií je mojou vnútornou kvalitou. A ručím za to, že ak to dokážem ja, dokážeš to aj TY!

zdroj: unsplash.com

Ako som už vravela, nemám postavu modelky, nie som najkrajšia z triedy a nikdy sa za mnou neotáčali všetci chalani. Prečo by mi to však nemalo byť jedno, keď viem, že nemám v hlave… ehm… nasrané?

Mám svoje sny, predstavy, túžby, ktoré chcem napĺňať. Nemienim to však robiť štýlom, že kašlem na školu a ledva prechádzam. Mám svoje hobby, ktoré chcem jedného dňa pretaviť do niečoho skutočného. Do skutočnej práce. Pretože brigáda či robota po strednej za pásom pre mňa nie je štýl života.

Žijeme v slobodnej, demokratickej krajine, ale čím som staršia, tým viac ma skľučuje pocit, že je nemoderné vyjadrovať svoj názor. Lepšie je predsa ísť s davom. Človek sa stáva súdeným za to, že je iný. Ja sa však za svoje názory, za môj charakter, za mňa ako takú, nehanbím. Už viac nie.

Odhaľ aj ty svoje kvality. Buď sama sebou. Miluj sa. So skvelou postavou či bez nej. Bojuj za seba, za svoje túžby a predstavy o tvojej budúcnosti. Rob to, čo máš najradšej a nehľaď na otázky, prečo to robíš. Sú to totiž len otázky od ľudí, ktorých myšlienky o budúcnosti sú povrchné, bez akejkoľvek fantázie a vášne. Títo ľudia nemajú chuť bojovať. A nie sú toho ani schopní.

zdroj: unsplash.com

Ja však verím, že ty a ja sme iné. Že chápeme veľkosť tohto sveta a nás samotných dostatočne dobre na to, aby sme dokázali veľké veci. Aby sme dokázali žiť naše životy podľa drobnej rozprávky, ktorú sme si vysnívali. Nemusíme sa ani poznať na to, aby sme to dokázali. Stačí len, aby si sa vyčlenila z davu a pripojila sa k nám.

K ľuďom, ktorí spoznali svoje vnútorné kvality a odčlenili sa z radu povrchných ľudí bez skutočných snov, predstáv a túžob.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.