nasilie

Niektoré ženy túžia po tom, aby dostávali viac kvetov, pozornosti, drahých darčekov či kopec dovoleniek. A potom sú tu také, ktoré sa modlia, aby už viac nezažívali psychický alebo fyzický teror zo strany partnera. Násilie vo vzťahu konečne prestáva byť tabu. 

S „mačovským“ postojom mužov, kedy je jednoducho určené, že žena je „majetok“ a musí sa správať podľa nepísaných „predpisov“, v opačnom prípade príde na rad bitka, sa, bohužiaľ, stretávame už od dávnych dôb.

násilie
zdroj: Pexels/RDNE Stock project

Formy násilia, ktoré muž pácha na žene, sa dajú deliť do viacerých skupín. Ak niektoré z nich zažívaš aj ty, určite by si to mala riešiť. Nenechaj sa utláčať, ničiť. Nezľahčuj situáciu, v ktorej sa nachádzaš, a hlavne, neospravedlňuj ho. Žiadna žena by nemala zažívať domáci teror, ani ak ho napriek všetkému stále ľúbiš.

Formy násilia

Fyzické

Touto formou násilia si chlap dokazuje, aký je silák. Pritom je len úbožiak, ktorý útokmi na tvoju nežnú osobu iba potvrdzuje, že je obrovské hovädo. Snaží sa v tebe vyvolať strach, čím chce dosiahnuť to, po čom túži.

Reč je o fyzických útokoch na tvoju osobu, ako napríklad fackanie, sácanie, kopanie, ťahanie vlasov, škrtenie či nebodaj bodnutia, popáleniny, vyhrážky zbraňami alebo údery predmetmi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieDating