unsplash.com

Zvláštne… Myslela som si, že naše priateľstvo vydrží navždy, že s ním premôžeme celý svet. A aj napriek tomu, že stále trvá, nadobúdam dojem, že premáha iba mňa.

Vysmievali sme sa ľuďom, ktorí neverili na priateľstvo medzi chlapcom a dievčaťom. Roky sme im dokazovali opak, i keď nás delila diaľka. Ja som však žila pre momenty, kedy som s tebou bola osobne, kedy sme sa objímali a kedy sme sa smiali tak hlasito a dlho, až nás boleli celé telá.

Priznávam, možno v našom vzťahu nevládli vždy iba čisté priateľské city. Možno som bola do teba v istej dobe i zamilovaná. A rovnako tak viem, že ani tebe som nebola ukradnutá. Po rokoch sa za maskou najlepšieho priateľstva začali tvoriť aj iné city, ktoré sme však zahodili do smetného koša v bode zlomu. V bode, kedy som sa začala samej seba pýtať, či ma máš ešte rád a či naše priateľstvo je vlastne stále priateľstvom.

Poviem ti na rovinu, nie som silná osobnosť. Áno, tvárim sa flegmaticky a hovorím si, že to bude fajn, ale v momente, ako si sadnem na posteľ a z očí začne tiecť potok sĺz… Fakt nie som silná.

V podstate som len osobnosťou, ktorá sa deň čo deň pred svetom hrá na človeka majúceho najlepšieho priateľa. Človeka podporujúceho, milujúceho v tom ozaj priateľskom zmysle. Akonáhle však sedím na posteli, uslzená, ubolená, prehrávajúc si všetky spomienky spojené s tebou a premýšľajúc nad tým, či ešte nejakého najlepšieho priateľa skutočne mám, pochopím, že to nie je celkom tak. Nie som osobnosťou, na ktorú sa hrám. Som niekým iným.

Všímaš si, ako zo mňa robíš človeka, ktorým som nikdy nechcela byť? Všímaš si, ako sa z nášho priateľstva vytratila tá iskra, ktorá nás oboch poháňala vpred? Všímaš si, ako hlboko padáš v zozname posledných konverzácií na Messengeri a ako sme obmedzili naše dlhé nočné rozhovory cez telefón?

Ja som túto zmenu zaregistrovala. A úprimne ti hovorím, že ma ničí. Ničí ma pomyslenie na to, že sa naše životy menia tak rýchlo a zásadne, až to ovplyvňuje aj náš spoločný vzťah. Ničí ma pocit, že na mňa kašleš, rovnako ako aj to, že si na to postupne zvykám.

Naše priateľstvo ma, kúsok po kúsku, ničí. A je len otázkou času, kedy zo mňa zmizne všetka nádej na hocijakú nápravu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife