Aj keď už polovica leta je za nami, ešte stále sa dá stihnúť zažiť niekoľko nezabudnuteľných okamihov. Práve na tie môžeš spomínať, keď budeš musieť chodiť do školy či práce, s čiapkou na hlave a dáždnikom v ruke.

Skúsme začať teda tým, že so sebou zoberieš chlapa. Buď toho svojho, brata, poprípade šialeného spolužiaka zo školy. No nad výberom nezabudni dobre popremýšľať. Aby ti po pár hodinách nezačal liezť na nervy.

Nezabudni aj na tie najmenšie hlúposti. Napríklad, také štuple do uší by mali byť prvou vecou, ktorú si musíš zabaliť, ak sa chceš v noci aj vyspať. Alebo bude stačiť, ak uveríš tomu, že ten chlap vedľa teba v noci nebude chrápať.

Plánovať a zároveň neplánovať. Mať orientačné body, ktoré by ste chceli vidieť, bude veľmi dobrý základ na začiatok. A ak si nikde nerezervujete výlet na konkrétny čas, nemusíš si lámať hlavu, či prídete niekde na čas. Ale môžeš si začať trhať vlasy, ak tvoja mužská spoločnosť natrafí na jarmok s kolotočmi a nebude chcieť odtiaľ ani za svet odísť. 

zdroj: unsplash.com

 

Ďalšia rada bude o doprave. Obaja si premyslite, či budete cestovať hromadnou dopravou alebo autom. Lebo určite nechceš počúvať slová o tom, ako on jediný šoféruje alebo mu nevyhovuje sedadlo vo vlaku. A ver tomu, že niektorým chlapom na tom záleží viac ako ženám.

Presaď si svoje. Aj keby trval na tom, že už chce odísť z výstavy v múzeu, maj na mysli tú maličkú kaviareň, hneď oproti a ty sa nenechaj rušiť. A len tak medzi nami, niekedy odutá mužská tvár vyzerá nesmierne dobre. A hlavne vtedy, keď sa im za niečo smejeme.

A ešte jedna rada ohľadne ubytovania. Ak máte radi prírodu, môžete to nechať na stan pod hviezdnym nebom. Môžeš pokojne osloviť svojich známych, ktorí bývajú niekde v okolí, v ktorom práve budete. A ešte je tu jedna možnosť a tou sú hotely alebo hostely. No dobre si spoločne premyslite, ktorá bude pre vás viac prijateľnejšia.

Alebo sa ho jednoducho pomedzi inú tému opýtaj, kde by zvládol nocovať a zariaď to ty. Potom aspoň nemusíš počúvať motivačné slová o tom, že by spal aj lavičke pred hotelom. Aj keď, veľmi dobre vieš, že by si na to netrúfol. 😉

Keď zvládnete tieto maličkosti, už stačí len mapa (GPS v telefóne) a playlist, ktorý budete spoločne počúvať počas cestovania. Musí obsahovať piesne, ktoré máte radi obaja. Lebo veľmi ľahko sa môže stať, že budeš počúvať celé dni dookola štyri rovnaké piesne. Pokojne navštívte známe miesta kde bude viacero ľudí. Práve na takýchto prechádzkach sa dozvieš o tajomných neďalekých miestach, kde veľa turistov určite nestretneš.

Verím tomu, že tieto nástrahy ťa neodradia od toho aby si to skúsila. Bude za to stáť aj ten krik, ktorý si možnože nájde svoje opodstatnenie. A však, čo sa stane na dovolenke, tam to predsa aj ostane! 

A čo také by ste mohli spoločne navštíviť a nepoškriepiť sa popri vyhliadke? 
Budatínsky zámok v Žiline

Spoločne si môžte prejsť historickými chodbičkami a spoznať minulosť okolia. A potom môže jeden z vás oddychovať v nádhernom veľkom parku na zemi a ten druhý si maľovať skice alebo fotografovať prírodu, ktorá tam je úžasná.

Turistická rozhľadňa v Terchovej

Cestou k nej prejdeš náučným chodníkom o faune a flóre. A ak by niektorého z vás dvoch nebavilo získavanie informácii, táto rozhľadňa by ti mohla vyraziť dych. Lebo príroda okolo nej je naozaj pastvou pre oči.

Hvezdáreň na Vartovke

Neďaleko Banskej Bystrice sa naskytujú hneď dva unikáty. Hvezdáreň a náučný chodník Serpentíny Urpín, kde sa dozvieš informácie od histórie až po názvy okolitých vrchov. A čo by bolo romantickejšie, ako počas letnej noci z kopca pozorovať hviezdy na oblohe?

Kostol Archamjela v Drážovciach

Neďaleko Nitry, s trochou štrku po ceste a stúpaním do kopca je tento kostolík veľmi znamenitý. Nachádza sa totiž uprostred lúky, z ktorej je nádherný výhľad na Nitru a okolie.

Slavín v Bratislave

Bratislavská historická dominanta, kde sa dá preležať aj celý deň v tráve a pozerať na oblohu. No taký ranný východ slnka asi nič neprekoná. No v tesnom závese asi ešte nájdeš rannú nechuť vstať z postele no ver, že neoľutuješ.

Bobová dráha v Košiciach

A nakoniec trochu adrenalínu a schladenia v horúcom počasí. A pokojne si s mužským pokolením usporiadaj preteky rýchlosti a času jazdy.

Ďalších možností je ešte neúrekom tak preto sa neboj objavovať nové kraje a nepoznané miesta.

P.S.: Pozeraj, objavuj, obdivuj a usmievaj sa na toho chlapa vedľa teba. Lebo bez neho by to určite nebolo ono. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.