V živote to už tak raz chodí. Jeden deň splývate jedno telo jedna duša a na druhý deň si už neviete poriadne prísť ani na meno. Ty sa týždne či mesiace ideš utrápiť, život ťa nebaví a nevidíš ani dôvod svojej existencie, čo on vyzerá ako vysmiate Slnko. A čo čert nechcel, ten somár sa ti po toľkých mesiacoch trápenia ozve, akoby sa nič nestalo.

Hlavou ti ide „čo mám robiť?“ „Mám mu odpísať?“… Alebo lepšie, po tebe si našiel ďalšiu, nevyšlo a teraz ti píše… Hlavu hore, máme pre teba cenné rady.

Najprv si treba ale povedať, prečo ste sa rozišli, aký ste na to mali dôvod. Bola to nevera? Bola v tom nedôvera? Nerozumeli ste si? Nemali ste rovnaký životný cieľ? Alebo to bolo všetko len z rozmaru? Toto je azda najdôležitejšie, vedieť dôvod.

Keď už naň prídeš, musíš vedieť, čo chceš ďalej. Ale ak ste sa už raz rozišli, asi vaše puto nie je také silné, ako si si myslela. Lebo vieš, ako sa hovorí, spolu aj v dobrom, v zlom. A on sa ozval?

Môže mať na to x dôvod, cíti sa osamelo, a potrebuje nutne spoločnosť, ktorú si však nevie sám nájsť. Alebo sa tak nudí, že nevie čo od dobroty a napíše ti, len aby sa zabavil. Alebo cíti pocit viny?

Nech je to ako chce, pozeraj najprv na svoje pocity. Ak cítiš, že je čas ísť ďalej, radšej bude, ak mu nenapíšeš. Musíš si uvedomiť a pozrieť sa, čo si všetko dokázala, stihla za čas, čo ste spolu neboli. Prehodnoť to a opýtaj sa ešte raz samej seba, stojí ti to opäť všetko za to?

Ak máš potrebu to všetko odznova začať, tak smelo do toho, ak si na pochybách, tak to je dosť silný dôkaz na to, aby si to všetko hodila za hlavu a neskočila do tej istej jamy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.