Hovorí sa, že ľudia prestávajú milovať. Vedia len namotať, využiť a odkopnúť. Hlavne my, ženy tak chlapov berieme. No prečo by to tak malo byť? Prečo nás všetci pokladajú ako za generáciu, ktorá nevie naozaj milovať? Verím, že ľudia vedia milovať stále. Som zástancom názoru, že ľudia by bez lásky neexistovali. Láska je niečo čo v nás vyvoláva pocit žitia, naozajstného žitia. Teraz nehovorím len o láske muža a ženy, ale láske ku všetkému na tejto zemi.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Teraz si zaspomínaj, ako si sa cítila, keď si niekoho milovala. Vybavíš si len bolesť, je tak? A toto je naša chyba. Ak sa nás niekto spýta na lásku, začneme mu rozprávať o bolesti. Všetko, čo si z tých krásnych momentov zoberieme je tá bolesť na konci. Nikto nepovie, ako veľmi sa milovali, nikto nepovie ako sa zvykli rozprávať do rána a stále im nebolo dosť, nikto nepovie, aké krásne bolo ich prvé stretnutie, nikto nepovie ako sa pri tom druhom cítil, ako ho rád počúval, ako sa spolu smiali a ako dokonale boli ich duše zladené. Všetko čo ti povie, je to, ako si strašne obaja ublížili.

Na konci si ty najhoršia a on ten najväčší idiot pod slnkom. A to ste sa ešte pred nedávnom tak veľmi ľúbili.

Spravili ste si voči sebe averziu a do konca života sa nechcete ani vidieť. Koniec rozprávky. Prečo sa zbytočne takto trápiť? Odpusť a choď ďalej. Máš chuť celé dni ležať len v posteli a pozerať hlúpe romantické filmy. No takto to nefunguje. Uvedom si, že sú oveľa horšie veci v živote ako to, že ťa niekto v 13-tich nechce, v 16-ske opustil a v 20-tke podviedol. Život sa tým neskončil, čo tam po tom, že ti bude chvíľu veľmi smutno.  Nie je to on alebo ona od koho závisí tvoj život.

Je to iba o TEBE a o tom, ako sa k tomu postavíš. Je to o tom, ako si na teba ľudia budú spomínať, o tom ako budeš na smrteľnej posteli spomínať na to, ako si vedela vyčarovať úsmev každému, i keď ty si sa tiež necítila práve najlepšie. Aj keď ti bolo ublížené, prosím ťa, nikdy neprestávaj milovať.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Viem, že čakáš princa na bielom koni a i keď zatiaľ chodia len tie kone, raz sa aj im prestane chcieť a vtedy príde tvoj vyvolený. I keď stále počúvaš ako ten pravý príde včas. Nie, nepríde, pretože ten pravý neexistuje. Príde len niekto, pri kom sa budeš cítiť fajn, poprípade bude mať také psychické poruchy ako ty , ale nikdy nečakaj toho pravého. A to, že sme prestali milovať, je len výplod našej fantázie.

Láska nás raz zachráni a ani si to možno  neuvedomíme. Len ju prestaň naháňať a zvykni si byť šťastná aj sama so sebou. Predtým, ako dovolíš niekomu, aby ťa spoznal, spoznaj najprv sama seba, cestuj, čítaj, píš, maľuj, zabávaj sa a keď láska príde, nechaj ju nech vstúpi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.