instagram/about.desiree

Mnoho ľudí si neodpustí poznámku smerom k „dnešným“ vzťahom. Podľa nich často nie sú skutočné a mladí ľudia o svoju lásku akosi zabudli bojovať. Namiesto toho sa radšej rozídu, aby mali pokoj.

Kedysi kolovala po internete myšlienka, ktorá narážala práve na to. Starší ľudia si veci vážili, a ak sa niečo pokazilo, snažili sa to opraviť, nie vyhodiť. A tou „vecou“ sa myslel práve záväzok s partnerom.

Naozaj majú dnešné vzťahy krátku „trvanlivosť“? Skutočne už budeme ťažko hľadať pár, ktorý by spolu v láske a pohode strávil 50 rokov života? Keď si to predstavíme, znie to ako scéna z romantického filmu, kde je posledným záberom pohľad na babičku a deduška, ktorí sa spokojne usmievajú pri západe slnka na terase ich domu.

Lenže takto to vôbec nemusí byť iba v televízii …

Áno, je pravda, že kedysi si naše staré matere našli chlapa v rovnakej dedine (veď, na čo by aj šli niekam ďalej a už vôbec, ako by sa mohli skontaktovať s inými mužmi sveta), vzali si ho ako ešte veľmi mladé a strávili s ním vlastne celý život. Nebolo to jednoduché, no mnoho párov to nebralo len ako povinnosť. A práve od nich sa máme čo učiť.

Dnes už môžeš každý piatok randiť s niekým iným, zoznámiť sa vďaka aplikáciám pokojne aj s Afričanom, a nikto na teba nezazerá len preto, že máš „už“ po dvadsiatke a si stále slobodná. Všetky hranice sa každou dobou posúvajú.

Nekonečné možnosti, romantické filmy, vysoké požiadavky, ego, vlastná osobnosť, … je toľko faktorov, ktoré majú vplyv na to, či dokážeš s partnerom budovať niečo plnohodnotné a dlhodobé. Čo si budeme hovoriť, občas máme vysoké nároky, inokedy nemáme chuť bojovať za vzťah, ktorého postretla kríza.

A to je chyba. Pretože ak vieme, že sa o niečo oplatí aj pobiť, tak by sme to mali urobiť. Nie zbabelo utiecť či byť ticho, len aby sme neurobili ten prvý krok k náprave. Byť k sebe úprimní, otvorení a stáť po boku jeden druhému naozaj v dobrom, ale aj v zlom. Pretože to nie je iba fráza.

Ak je láska skutočná, potom si vždy nájde cestu k tomu, aby pretrvala. No je len na nás, či jej tú cestu skrížime alebo nie. A či sa dočkáme šťastného konca, o akom sme snívali. Pretože dnešné vzťahy môžu byť stále inšpiráciou aj pre naše deti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating