Poznáš to. Ráno sa zobudíš a máš pocit, že lietaš. Usmievaš sa na mobil lebo ti bliká správa na dobré ráno s takým tým smajlom čo má pri hube srdiečko. Spolu s otázkou ako si sa vyspinkala. Celá naradostená odpisuješ, srdiečkuješ, pridáš klišé ako sa nevieš dočkať stretnutia a vhupneš do nového dňa posilnená radosťou, takou neopodstatnenou ako keď sa deti tešia zo skákania po mlákach. Tento scenár sa odohráva v malých obmenách veľmi často.

Fakt, ktorý v tej chvíli nevidíme je ten, že otvorením svojho srdca uzatvárame najvyššiu stávku svojho bytia. Na jednu jedinú kartu, pretože teraz to už musí byť to pravé a niekedy aj je. Nikomu neberiem ilúzie. Premýšľam nad tým, koľko toho musíme prežiť, aby sme tieto stávky robiť prestali. Je vôbec možné začať vzťah bez toho aby sme si človeka na druhej strane neidealizovali a pozerali sa na všetky možnosti triezvo? Láska sama o sebe je skvelá, krásna, povznášajúca, dávajúca krídla. Ako si ju udržať a užiť bez bolesti srdca je záhada všetkých záhad. Ženy sú také zvláštne bytosti, že vidia aj v najväčšom sviniarovi pána dokonalého a mám občas pocit, že  tieto hazardné hry a bolesť sú viacmenej koníčkom, ktorý nás všetky v konečnom dôsledku posilní a každá jedna prehraná stávka sa stane našou silnou stránkou. Ďalšia otázka znie prečo to do prdele nejde inak? 

zdroj: pexels.com

Prečo sa opakuje stále to isté dookola, niekedy je to nové o kúsok lepšie ako bolo to staré, avšak funguje tu priama úmera . Takže to po rokoch dokonalé a dlho očakávané sa zmení na niečo boľavejšie ako to posledné najboľavejšie. Keď sa nad tým zamyslíš, možno sa v tom nájdeš. V tom pocite. Ako chceš milovať a byť milovaná a ideš s otvoreným srdcom do niečoho čomu veríš každou bunkou. Čakáš na pípnutie mobilu, neočakávanú pusu či stretnutie, prejav čohokoľvek čo sa na lásku aspoň trocha podobá, znamenie, zázrak, na pizzu kým doma tajne plačeš a nikomu nepovieš, že máš znovu pocit, že to ide celé do preč.

zdroj: pexels.com

Ide však o to uvedomiť si, že všetky tieto veci sa dejú pre niečo. Učia nás a formujú, nie vždy však príjemným spôsobom. Vedomie, že niektorý ľudia ostanú iba v našich srdciach a nie v životoch a tento fakt prijať je súčasťou celej tejto stávky o všetko. Takže ak teraz plačeš, pretože niečo možno skončilo, utri slzy, poďakuj  za to, že ti bolo umožnené zažiť lásku aj keď nie trvajúcu, pretože keď takto veľmi  milujeme nesprávnych, po príchode toho správneho, to bude znásobené. Obojstranne. Sľubujem. Malíček na to. Buďme radi za toto kasíno zvané život. Naučme sa milovať v prvom rade seba, aby nás mohli milovať iní. Pripíjam na novú hru. Vkladám všetko …

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.