Nejedna z nás sa už stretla s jedným z týchto klamov, ktoré kolujú vo svete fitness už od nepamäti. Držali sme sa ich ako kliešte a aj tak z toho nič nebolo. Preto sme pre teba pripravili súhrn najčastejších mýtov, ktorým by si mala prestať veriť. 

„Tréning bez potu akoby ani tréningom nebol!“

Možnože aj ty si sa mordovala tréningami, ktoré si hrotila až dokým si necítila stekajúci pot na každej časti svojej kože. Avšak nie je to tak úplne potrebné. Ako to? Tuk sa neodbúrava prostredníctvom potu, ako si mnoho žien myslí, len voda. Preto nezáleží na pote, ktorý z teba stečie, ale na kvalite tréningu, ktorý si mala.

zdroj: www.unsplash.com

„Svalovica je potrebná po každom tréningu, inak bol nanič!“

Tento mýt ide ruka v ruke s predchádzajúcim. Väčšina žien ešte stále žije v tej bubline, ktorá hovorí, že svalovica je znakom dobrého tréningu. Napočudovanie tomu nie je úplne tak. Svalovica vzniká potrhaním svalových vláken, ktoré sú precvičované a vznikne akoby zápal, ktorý sa prejavuje vo forme svalovice. Potom sa sval dlhšie regeneruje, preto sa nemusíš po každom tréningu plaziť domov aby si videla výsledky, len makať s rozumom.

„Činky sa ani nedotknem, nechcem vyzerať ako chlap!“

S týmto sa stretávame asi najčastejšie a chytáme sa za hlavu prečo si toto myslia. Videla si niekedy vo fitku ženu, ktorá drepovala s činkami, dvíhala ťažké váhy a popritom vyzerala ako chlap? Asi len vo sne! Tak sa toho rozhodne neboj. Pokiaľ budeš robiť len kardio tvoje telo nebude vyzerať ako to, ktoré má tvoj idol odfotené na Instagrame. Preto dvíhaj činky a zázraky sa budú diať.

„Keď robíš drep tvoje kolená nesmú prekročiť špičky!“

Jedna z mála noviniek je tu. Každá sme iná máme odlišnú stavbu tela a pri cvičení to platí tiež. Dĺžka stehennej kosti môže spraviť skutočne veľa, pokiaľ ide o drep. Niekto, kto nemá s tým problém môže drepovať s kolenami zarovno špičiek bez problémov. No tí, ktorí nedokážu bez toho poriadne precvičiť zadok to necvičia zle a ty neprekrúcaj nad nimi oči.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.