Naskôr sa musíš zamilovať do seba, až potom sa skutočne môžeš zamilovať do niekoho iného.

Myslím si, že večný problém. Čudujeme sa, prečo nám krachujú vzťahy, prečo sme v nich občas nezvózni, zvláštni a necítime sa „samé sebou“. Príliš rýchlo sa vrhneme do vzťahu, avšak absolútne nevieme, čo čakáme od neho ani od seba. Blúdime, rozmýšľame, sme nešťastné. Ak nám povie nejaký kompliment, pochybujeme, hovoríme, že „ona“ je lepšia a nech to nerieši. Vlastne je v pohode, keď ho trošku citovo povydierame, pretože, načo by sme si vážili samé seba?

Som toho názoru, že najskôr si musíš vážiť samú seba, aby si ťa mohol vážiť ten druhý. Že najskôr sa musíš zamilovať do samej seba, až potom môžeš skutočne milovať niekoho iného. Znie to ľahko, avšak ťažšie je to v praxi. Skutočne sa máš rada? Nepodceňuješ sa? Berieš sa za človeka, s ktorým budeš celý život, tráviš rada čas aj sama a nemáš problém ujasniť si svoje priority? Tak to ťa obdivujem. Nie každý je sám do seba zamilovaný. Nemyslím to teraz ironicky, urážlivo alebo sebecky. Je nutné zamilovať sa do seba. Pochopiť to, čo chceme, pochopiť to, čo vyžadujeme od toho druhého a uvedomiť si vlastnú hodnotu a priority. Jedine tak môžeme mať vzťah, ktorý má svoje pevné základy.

flickr.com

,,Vzťah k tvojmu telu a k sebe samej sa neustále mení. Nemyslím si, že sa iba naučíš mať sa rád takého, akým si, pretože je to neustály proces.“ -Rosie Huntigton Whiteley

Taktiež nečakaj, že ti dá tvoju hodnotu niekto iný. Jedine ty sama môžeš určiť svoju hodnotu a to, ako sa budú ľudia k tebe správať.

Drahá, zamiluj sa najskôr úprimne do seba, aby si mohla úprimne milovať niekoho iného. Je to ťažký proces. Verím ti, že ty ho zvládneš.

Ak vieš po anglicky, pripravila som pre teba skutočne inšpiratívne video, ktoré ma „donútilo“ napísať tento článok. Je od Tracy McMillan, ktorá bola 3-krát vydatá a rozvedená a zistila, že najskôr sa musí „vydať“ za seba, až potom za niekoho iného.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.