Najsilnejšie duše sú tie, ktoré trpia potichu. Tie, ktoré nechodia nervózne a nehovoria každému to, ako sa cítia. Najsilnejšie duše si nechávajú tajomstvá pre seba. Sú to tí, ktorí bojujú proti toľkým vnútorným bojom, sú to tie, ktoré skrývajú za úsmevom svoju bolesť. Ak sa rozpadajú, rozpadajú sa samostatne a nikto o tom nevie. 

Najsilnejšie duše sa prebúdzajú každé ráno a sú pripravení riešiť akúkoľvek prekážku, ktorá sa im odváži postaviť. Držia sa svojich každodenných rutín, pretože tak majú pocit, že majú určitú kontrolu nad svojim životom. Najsilnejšie duše žijú svoj deň naplno, obliekajú si svoju statočnú tvár a predstierajú, že ich bolesť ich nepohlcuje.

„Mám rád ľudí, ktorí sú ticho. Nikdy neviete, či akurát netancujú niekde vo svojich snoch alebo nezachraňujú svet.“ – John Green, Kam zmizla Aljaška

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

„Najsilnejšie duše sa rodia z utrpenia. Tie najsilnejšie charaktery sú totiž vždy posiate hlbokými jazvami.“ – Kahlil Gibran

Najsilnejšie duše skrývajú svoju bolesť. Najsilnejšie duše neukazujú svoju bolesť, pretože sa obávajú, že budú odsudzovaní, a tak prejavia svoju zraniteľnosť. Skrývajú sa vo svojom plášti z ocele, aby trpeli sami, ticho a bez toho, aby si si to všimol. Najsilnejšie duše nechcú, aby ostatní vedeli, že za tou tvrdou škrupinou vo vnútri, sa lámu.

Najsilnejšími dušami sú bojovníci bojujúci vo svojich tajných bojoch. Ich kovový pancier má záhyby a je opotrebovaný. Tiché bitky im zanechali jazvy. Najsilnejšie duše majú modriny a mnohé rany, ktoré nie sú viditeľné pre ľudské oko, ale to neznamená, že neexistujú. Najsilnejšie duše fyzicky nekrvácajú, ale krvácajú z vnútra.

Najsilnejšie duše veria, že nemajú priestor na to, aby mali slabý moment. Najsilnejšie duše sú veľmi opatrné, keď hovoria niekomu o svojich starostiach, obavách a problémoch. Pre najsilnejšie duše nie je ľahké hovoriť nahlas o veciach, ktoré im ubližujú.

Najsilnejšie duše skrývajú svoje utrpenie. Svet ich naučil, že zobrazovanie vašich pocitov a emócií znamená, že ste slabý a ste patetický. Svet ich naučil, že musíš byť tvrdý, musíš byť stoický, musíš ukázať silu. Pretože v tomto bezohľadnom svete zvíťazia len silní. Svet ich naučil, že silní ľudia si nesťažujú.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.