Obliecť sa vhodne do práce počas horúcich letných dní nie je vždy jednoduché. Niektoré zamestnania vyžadujú predpísaný typ oblečenia a tieto nariadenia môžu byť viac alebo menej striktné. So slovným spojením „ pracovný outfit“ sa nám vybavia silonky, saká, či pozapínané kardigány. Prinášame niekoľko nápadov, ktoré ti pomôžu byť vhodne , ale zároveň maximálne  letne oblečenou aj na pracovisku.

Vyberaj si chladivé , pohodlné materiály – tie sa dajú ľahko vrstviť, a  jednofarebné kúsky, ktoré môžeš podľa chuti a odvahy kombinovať s doplnkami, ktoré priam kričia „leto“! To môžu byť vzorované šatky, šperky s typickou etno alebo námorníckou inšpiráciou, alebo farebné topánky. Diskutabilné detaily, ako napríklad odhalené ramená, hlboký výstrih alebo letné sandále, nechávame na tvojom úsudku a prísnosti tvojho pracovného prostredia.

1. Biele tričko + vzory

Aj obyčajné biele tričko môže byť akceptovateľné, ak je vhodne doplnené. Ideálne sa hodí k vzorovanej sukni a výraznému náhrdelníku. Ak by sa ti predsalen tričko zdalo príliš neformálne, alternatívou je biela blúzka.

01

2. Nohavice? Inšpiruj sa sedemdesiatymi rokmi

Roširujúce sa nohavice, navyše ak sú z jemného, ľahkého materiálu môžu tvoriť dobrý základ pre letný outfit.

02

3. Safari šaty

Tieto šaty môžu byť veľmi sexi, aj napriek ich maskulínnemu strihu. Kožený opasok a zvieracie vzory na doplnkoch sú klasika.

03

4. Neónky

Kto povedal, že sa hodia len na pláž alebo do klubu? Ako protiklad k žiarivým farbám zvoľ konzervatívne strihy a vytvoríš perfektný letný pracovný štýl.

04

5. Pestré šaty

Šaty sú spôsob, ako pôsobiť upravene s vynaložením čo najmenšej námahy. Skús lodičky vymeniť za mokasíny,tie sú veľmi obľúbeným streetstyleovým trendom.

05

fotografie: pinterest, buzznet, styledumonde