Noc plná nádherných šiat a extravagantných kúskov sa už minulý rok kvôli pandemickej situácii nedočkala svojej slávy. Podľa Hollywoodreporter organizátori teraz vymysleli novinku v podobe dvojdielnej udalosti. 

Met Gala patrí medzi najprestížnejšie galavečery na svete. Organizuje sa každoročne v máji a ide o benefičný event Metropolitného múzea v New Yorku. Mnoho ľudí ho však pozná len ako Met Gala, kde sa koná veľká prehliadka tých najzaujímavejších módnych kúskov na ešte krajších a zaujímavejších celebritách.

Každoročne sa práve na tejto udalosti ukazujú najväčšie americké mená hercov, spevákov, influencerov, modeliek a známych osobností, ktoré dostanú pozvánku. Pripomeňme si najzaujímavejšie róby roku 2019 – zatiaľ posledného Met Gala.

Určite sem musíme zaradiť Cardi B. Populárna americká raperka prišla v prešívaných šatách s dvojmetrovou vlečkou, perím, korzetom a zaujímavou ozdobou hlavy.

Lady Gaga vystriedala dokonca niekoľko prevlekov. Najprv sa ukázala v obrovskej fuksiovej róbe, neskôr ju strhla a predviedla sa v čiernych šatách a po niekoľkých metroch ďalej si na seba dala hodvábny model. Nakoniec však ostala len v spodnom prádle…

Katy Perry v roku 2019 prišla na Met Gala s doplnkom. Okolo seba mala totiž veľký luster. Išlo jej o oslnenie divákov, čo sa jej s toľkými žiarovkami určite podarilo.

Gigi Hadid sa zahalila celá do zlato-bieleho extravagantného modelu.

Jared Leto a jeho druhá hlava skôr pripomínali hallowensky kostým na strašenie detí. No určite mal jeden z najzaujímavejších mužských kostýmov, aké sa na udalosti objavili.

Manželka Nicka Jonasa, Priyanka Chopra, zaujala na prvý pohľad hlavne svojím make-upom a spravenými vlasmi, ako netradičnou róbou.

Ezra Miller mal jeden z najextravagantnejších a najzaujímavejších stylingov toho večera. Optickú ilúziu na jeho tvári odkryl až po čase, medzi tým si túto neskutočnú maľbu zakrýval maskou vlastnej tváre.

Minuloročné Met Gala sa nekonalo a hrozilo, že ho zrušia aj tento rok z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácie a obmedzení, ktoré je potrebné dodržiavať. Tento raz sa event našťastie úplne nezrušil, ale len presunul. Organizátori oznámili, že benefičná módna noc sa uskutoční 13. septembra a 18. septembra, kedy sa následne otvorí aj spomínaná výstava. Ide teda o dvojdielny prieskum moderného slovníka americkej módy. Témou tohtoročného Met Gala je In America: A Lexicon of Fashion.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.