Pexels/Andrea Piacquadio


Pre niekoho týždne plné napätia a strachu, pre iných zábava a radosť zo šoférovania. Do ktorej skupiny si sa počas chodenia do autoškoly radila ty? Nezáleží na tom, či si vodičák získala hneď na prvý raz alebo si si skúšky zopakovala. Dôležité je, že môžeš jazdiť a teraz brázdiš naše slovenské cesty.

Každá z nás má určite aspoň jeden zážitok z autoškoly, na ktorý nikdy nezabudne. Opýtali sme sa mladých báb, ktoré sa podelili so svojimi najlepšími historkami. Svoj zážitok nám pokojne napíš do komentára, aby si pobavila aj ostatné naše čitateľky.

TOP zážitky z autoškoly

„Vždy som mala problém s rozoznávaním ľavej a pravej strany. Na jazdách sa mi neraz stalo, že inštruktor povedal doľava a ja som išla doprava. Na skúškach som to musela mať napísané na rukách, no, našťastie, mi to dovolili.“ (Monika, 22)

„Počas jázd si inštruktor bežne chodil vybaviť veci do banky či na úrad a raz som ho viezla aj domov. Ja som na neho vždy len čakala v aute a počúvala rádio.“ (Janka, 24)

„Chcela som počas jazdy odísť z parkoviska, naštartovala som, púšťam pomaly spojku a zrazu nič. Čudovala som sa, prečo sa nehýbeme a v tom sa ozval inštruktor, či som na niečo nezabudla. Jasné, že som zabudla zaradiť jednotku.“ (Zuzana, 25)

„Na skúške som musela zastať v kopci, čo bola moja nočná mora. Asi trikrát som sa snažila pohnúť a nič. Policajt mal ale asi dobrú náladu, lebo ešte mi hovoril, že mám pridať viac plynu a napokon mi to aj dali.“ (Miška, 24)

„Na skúškach som bola vždy v takom strese, že raz som pokazila cvičisko a druhýkrát jazdu. Posledný pokus som mala zrovna na moje narodeniny. Policajt mi povedal, že mám ísť kade chcem. Bez chybičiek sa to nezaobišlo, no napokon mi to dali. Dodnes ale verím tomu, že nebyť narodenín, tak by som vodičák ani nespravila.“ (Andrea, 26)

„Zo začiatku som bežne namiesto smeroviek zapla stierače alebo som si pomýlila plyn s brzdou. Chvalabohu sa nikomu nič nestalo.“ (Karin, 21)

„Keď som chcela zaradiť päťku, nechtiac som chytila inštruktora za koleno. Najskôr som sa hanbila, ale potom sme sa zasmiali.“ (Denisa, 22)

„Mojou špecialitou bolo prejdenie cez všetky jamy na ceste. Aj keď tam bola len jedna, ani tej som sa nevedela vyhnúť. Inštruktor bol zo mňa už zúfalý.“ (Ema, 24)

„Trúbenie na semaforoch, obiehanie inými autami, vzdychy inštruktora, zdochnutie pri pohýnaní…to boli také klasické jazdy.“ (Ivka, 23)

„Za odmenu sme si urobili jednu jazdu po diaľnici. Išli sme na raňajky do Mekáča a naspäť.“ (Patrícia, 21)

Na čo si najviac spomínaš ty?

Viac z kategórieLife