Ak máš chuť si pozrieť nejaký dobrý seriál, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami, tak sa určite inšpiruj našimi tipmi. Niektoré z nich sú strašidelné a iné zasa príjemne komediálne. 

Mindhunter

Tak z tohto seriálu ti naskočia zimomriavky! S hlavnými hrdinami, agentmi FBI, sa vrátiš do roku 1979. Práve vtedy sa mladý agent Holden Ford (Jonatha Groff) a jeho skúsený kolega Bill Tench (Holt McCallany) rozhodnú skúmať správanie sériových vrahov. Za odsúdenými chodia do väzníc, rozprávajú sa s nimi a popri tom všetko nahrávajú na diktafón. Dozvedia sa od nich strašné veci, no aj to, že ešte zopár takýchto brutálnych vrahov chodí po slobode. Najhoršie na tom je, že seriál je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Unbelievable

Celý dej tohto seriálu sa točí okolo dvoch znásilneniach mladých dievčat. Jedno sa stalo vo Washingtone a druhé v Koloráde. Seriál začína výpoveďou jednou z nich – Maria (Kaitlyn Dever) je teenegerka, ktorá tvrdí, že ku nej domov raz v noci vlámal cudzí muž a znásilnil ju. Investigatívnym vyšetrovateľom najprv povie, že sa znásilnenie stalo, neskôr ho začne zatĺkať. Všetko sa to skomplikuje, potom znásilnia aj druhé dievča, ktoré pochádza z Koloráda. Zrazu sa začnú objasňovať všetky nejasnosti. Všetko to naberie rýchly spád a ty sa neprestaneš čudovať. Naozaj to stojí za pozretie.

Hot Girls Wanted: Turned On

Vedela si, čo sa skrýva za oponou „dospeláckym filmov“? Seriál Hot Girls Wanted: Turned On vysvetľuje, ako to chodí v porno priemysle. V každej časti sa objavia vždy noví ľudia, ktorí v tomto priemysle kedysi pracovali. Postupne sa dozvedáš krásne i tienisté stránky jedného z najviac vynášajúcich a najviac nebezpečných biznisov na svete. Úplne ti to zmení pohľad na intimitu, ľudské správanie ale aj hospodárenie s peniazmi.

Orange Is The New Black

Orange Is the New Black (skrátene OITNB) je americký komediálno-dramatický seriál od režisérky Jenji Kohan. Seriál je inšpirovanými memoármi od Piper Kerman, s názvom „Orange Is the New Black: My Year in a Women’s Prison“, kde popisuje jej zážitky vo federálnej väznici. Je to v podstate o tom, že sa dve milenky stretnú v jednej väznici a teraz spolu čelia rôznym problémom. OITNB zožalo asi najväčší úspech práve na stanici Netflix kde sa stal jedným z najviac sledovaných seriálov vôbec. My ho hodnotíme tiež veľmi pozitívne. Naozaj sa pri ňom dobre zasmeješ, no občas zostaneš vydesená, čo sa v takých väzniciach môže stať, ak tam máš bývalú frajerku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.