Neobľubuješ spoločnosť iných a chcela by si cvičiť? Pri pomyslení, že ťa v posilňovni budú všetci prevŕtavať pohľadom ťa mrazí a nerada sa pred inými predvádzaš? Ak si aspoň raz odpovedala kladne, tak tieto druhy cvičení by si mala určite vyskúšať.

1. Silový tréning

Nikto ťa nebude rušiť, ak dvíhaš ťažké činky. Strč si do uší slúchadlá, vypeckuj hudbu naplno a sústreď sa len na cvičenie, na nič iné. Ver mi, že sa ti do cesty nikto miešať nebude, ak v tvojich rukách uvidia extrémne ťažké váhy.

2. Plávanie

Počas tejto aktivity máš naozaj veľký pokoj a čo je ešte lepšie, budujú sa ti počas neho svaly. Ak na plaváreň prídeš zavčasu – ešte vtedy, keď sa ostatní v posteli prevracajú na druhý bok, celý bazén budeš mať len pre seba. Jednoducho si nasaď plavecké okuliare, skoč do vody a plávaj. Na tých dvadsať minút ťa nikto nebude rušiť.

zdroj: pexels.com

3. Kardio

Eliptický trenažér, bežecký pás, steper alebo stacionárny bicykel. Na tieto klasické veci zabudni. Opráš svoj starý bicykel a hor sa do prírody. Ak nemáš rada bicyklovanie, zvoľ korčule alebo beh. Budeš mať istotu, že sa vyhneš preplnenej posilke a zašportuješ si na čerstvom vzduchu.

4. Intervalový beh

Najlepší tréning, keď sa nechceš stretnúť s ľuďmi je rozhodne šprint. Robíš ho v prírode – 30 sekúnd šprintuješ a 90 sekúnd bežíš klusom. Rob ho 15 – 20 minút denne a môžeš si byť viac než istá, že do kontaktu s ľuďmi prídeš menej často ako v posilňovni na páse.

zdroj: unsplash.com

5. Joga

Aj keď jogu robíš medzi viacerými ľuďmi, zameriaš sa pri nej viac na svoje vnútorné pocity. Medzi cvičiacimi sa ľahko stratíš a vôkol seba si vytvoríš akýsi uzavretý priestor, do ktorého ti nikto nevkročí.

 

 

Zdroj: fitday.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.