Instagram/mariacirova/tomas_bezdeda

Všetky vianočné piesne sú krásne a každá jedna má zároveň svoje čaro. Nesú v sebe totižto posolstvá najkrajších sviatkov roka a nielen tie. Každá krajina má svoju typickú sviatočnú pieseň – vianočnú koledu a tiež mnoho ďalších iných skladieb tohto charakteru, bez ktorých si už Vianoce nevedia predstaviť. 

Moment, keď ich opäť po roku započujeme v rádiách nám oznamuje, že toto čarovné obdobie je späť. Jedným slovom, takéto pesničky nás sprevádzajú po celé adventné obdobie a niet tej, ktorá by si ich rada nevypočula kdekoľvek. Či už v pohodlí domova, v obchode alebo v aute cestou z práce. Pre nás budú stále najkrajšie tie naše – slovenské. Ktoré najradšej počúvaš ty?

Pokiaľ si myslíš, že sa vyznáš aj v tých zahraničných, vyskúšaj sa otestovať v našom kvíze.

Vianočné piesne slovenských moderných interpretiek

Sympatické, jemné a talentované. Aj také sú mnohé naše slovenské speváčky, ktoré dokážu okrem každodenných povinností aj nádherne spievať. Svojimi vianočnými piesňami ti určite pohladia dušu a navodia pokojnú atmosféru, nech si už kdekoľvek.

Mária Čírová – Vianoce krásne sú

Sima Magušinová (Martausová) – Tancujú zvony

Dominika Mirgová – Čas zázrakov

Vianočné piesne slovenských moderných interpretov

Ak máš v tejto chvíli predvianočných stresov dosť, posaď sa a vypočuj si napríklad aj túto príjemnú hudbu. Prečítať si popritom môžeš aj jednoduchý návod, ako sa nezblázniť z Vianoc a prežiť sviatky v pokoji. 

Robo Opatovský – Vianočný kráľ

Peter Cmorik – Vianočný punč

Tomáš Bezdeda – Krásne a Veselé

Vianočné koledy

Tento štýl sviatočnej hudby je aj v našich kútoch čoraz viac vážený. Koleda nesie v sebe ducha Vianoc. Spievajú ich čoraz viac aj rôzni interpreti vo všakovakých verziách. Blížiace sa sviatky si môžeš prostredníctvom nich priblížiť aj ty. Navodia ti v obzvlášť tejto rýchlej dobe neskutočný pokoj. To najväčšie čaro majú práve počas Štedrého dňa.

Katka Koščová – Búvaj dieťa krásne

Janais – Tichá noc

Tublatanka – Poďme bratia do Betléma

https://www.youtube.com/watch?v=NNa09aQz65Y

Vianočné piesne rôznych slovenských interpretov

Sú výnimočné, vážené a mnohé zostanú v našich srdciach navždy. Nech sú staré aj desiatky rokov. Sú predsa naše, jedinečné a nezabudnuteľné krásne.

Pavol Habera, Peter Dvorský a Karel Gott – Svet lásku má

Lojzo a Miro Žbirka – Každý deň budú vraj Vianoce

Peter Nagy – Vianoce

IMT Smile – Najkrajšie Vianoce

Slovenskí interpreti – Šťastné a veselé Vianoce

Robo Opatovský a Mária Čírová – Vianoce

Elán – Vianoce

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife