instagram.com/tomas_dobos instagram.com/wherewetravelto

Aby si si užila dovolenkovú atmosféru, dokonalé opálenie, šum vody a poriadnu zábavu, nepotrebuješ odchádzať za hranice nášho štátu. „Slovenské moria“ lákajú zahraničných, ale aj domácich turistov a minimálne jedno z nich si ešte určite nenavštívila. 

Slovensko je nádherná krajina, ktorú mnohí Slováci nemajú stále prebádanú, no aj napriek tomu chodia do cudziny. Tento rok sa väčšina ľudí obáva, kde strávi svoju dovolenku. Či vôbec, a kam budeš môcť vycestovať s negatívnym testom alebo očkovaním, a ako to všetko bude vyzerať je ešte otázne, ale my máme riešenie. Poď spoznať krásy Slovenska, spoznať nových ľudí a možno aj nájsť životnú lásku.

Máme tu mnoho známych, ale aj menej známych, ideálnych dovolenkových destinácií, ktoré nie sú ďaleko, voda ťa tam schladí, nepotrebuješ sa dohovárať anglicky a v kuchyni nájdeš nie len pravé slovenské jedlá, ale aj špeciality.

Toto je 6 „slovenských morí“, ktoré ti vynahradia dovolenku v zahraničí a spoznáš kúsok svojej domoviny. 

Domaša

Veľká Domaša je prezývaná aj ako slovenské more, navyše sa pri nej nachádza aj Malá Domaša, a tak si môžeš smelo vybrať, kde si rozprestrieš svoje lehátko. Určite sa tu nebudeš nudiť. Chatovú oblasť využívajú mladí ľudia, a tak sa stačí prihovoriť alebo otvoriť fľašu dobrej domácej.

Zemplínska šírava

Kto nezažil, nevie ako dokonalo sa práve na tomto mieste dokážeš cítiť. Krásna príroda, voda, ktorej nevidíš na koniec, západy slnka a poriadne párty, ktoré ťa neminú ani tento rok. 

Dedinky

Priehrada Dedinky ponúka ochladzujúcu vodu v horúcich letných dňoch, nádhernú okolitú prírodu. Chatky, turistiky, zvieratá a mnoho programu, ktorý sa nachádza v Hornom Gemeri, ti dovolenku dokonalo vyplnia.

Liptovská Mara

Pod Tatrami, blízko východu aj západu sa rozprestiera ďalšie “more” a pýcha Slovenska. Najväčšia vodná nádrž ponúka veľa možností na relax, spoznávanie okolitých miest ako sú Nízke či Vysoké Tatry.

Oravská priehrada 

“Na Orave dobre, na Orave zdravo.” Spieva sa v známej ľudovej pesničke. Orava je čarovným miestom, ktoré mnohí Slováci ešte stále nevideli, len počúvajú o poriadnych zimách a krásnych devách. Ak ju však navštíviš, do vody vstupuj bez svojho dopravného prostriedku.

Zlaté piesky a Slnečné jazerá

Aj Bratislavčania si prídu na svoje. Či už sa rozhodnú kúsok pocestovať na Slnečné jazerá v Senci alebo si užijú zábavu na Zlatých pieskoch je už na každého uvážení, no napriek tomu, otvorené terasy, príjemná hudba, dobrá partia a jedlo ti zaručia dokonalý oddych aj doma v Bratislave.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie