Stretnutie s tebou bol osud, stať sa tvojím priateľom bola voľba, ale zamilovať sa do teba, bolo mimo moju kontrolu.

Chýbaš mi

Sedím na jednom z najkrajších miest, kde som kedy bola. Je slnečno, teplo, hrá príjemná hudba. Ľudia sú tu spokojní a šťastní, teda aspoň na prvý pohľad pôsobí všetko dokonalo. Veľa zaľúbených ľudí, veľa romantiky.

Ale taká Praha je. Je čarovná, pokojná, kúzelná, zamilovaná. A aj cez to, by som mala myslieť na jediné, na dokonalý pocit šťastia – spokojnosť. Ale necítim to tak. Chýbaš mi.

A vďaka tomu chápem jediné. Nech si kdekoľvek na svete, ak ti niekto chýba, cítiš sa neúplná. Necítiš nič. A vymenila by som akékoľvek miesto na svete za to, byť pri tebe. Hoc len na moment ťa vidieť, či ťa držať.

zdroj: unsplash.com

Jedinečná láska

Viem, že to je láska. Viem, že to, čo si vo mne prebudil, je silné a nezbavím sa toho mávnutím ruky. Priveľa som si na teba zvykla a nechcem sa ťa vzdať.  Premýšľam nad tým, čo máš ty a iný nie, keď sa neviem zbaviť myšlienky na teba, ale odpoveď neprichádza.

Moje srdce si si získal zo všetkých najviac. Pri západe slnka, popíjaní bieleho vína premýšľam, či by existoval deficit dokonalosti väčší ako ten, ktorý by som prežívala, keby si na tej lavičke pri moste sedel vedľa mňa a obdivovala túto krásu so mnou.

Vtedy mi dochádza, že aj lavička u nás na záhrade sa môže stať dokonalým miestom na zemi, ak ty sedíš vedľa mňa. Bez teba to nie je ono, bez teba je temnota, hoci vonku svieti slnko, bez teba je pocit neistoty, nech som kdekoľvek.

zdroj: pexels.com

Zostaň so mnou

Nebudem ťa žiadať a prosiť o to, aby si tu bol pri mne. Ja verím, že zostaneš. Nebudem čakať na zázrak, ale sama ho spoločne s tebou vytvorím. Ľúbim ťa a viem, že bez teba som stratená, že to nie som ja a že bez teba, sa necítim úplná.

Preto chcem všetky momenty prežiť po tvojom boku. Po boku muža, ktorého milujem, nech sa deje hocičo. Aj keď sme na milé vzdialení, som tu pre neho. Lebo lásku nájsť ťažko, ale keď príde, treba sa jej poddať, vychutnať si ju a precítiť ju.

A preto ty budeš mojou prvou a jedinou možnosťou, nech už sa udeje čokoľvek.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.