Najkrajšie miesta v Česku
Instagram/kidee.official, tomkvita, davvanc

Hľadáš cenovo dostupnejšiu dovolenku a navyše ťa neláka v týchto horúčavách ani návšteva prímorských destinácií? V takom prípade si môžeš urobiť výlety aj po okolitých krajinách. V našom predošlom článku nájdeš tipy na dokonalý víkend v Maďarsku a teraz sa pozrieme na najkrajšie miesta v Česku, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. 

Výhodou je, že stačí sadnúť do auta a urobiť si rovno road trip, počas ktorého môžeš skombinovať návštevu viacerých miest, ktoré ti dnes odporučíme. Samozrejme, že by sme sem mohli pridať oveľa viac tipov, ale snažili sme sa vyberať tie najzaujímavejšie.

Praha

Hlavné mesto Českej republiky nemôžeme vynechať, preto sa objavuje hneď na prvom mieste. Prechádzka po Karlovom moste, Pražský orloj, Pražský hrad, Tancujúci dom, Staromestské námestie, Vyšehrad, Petřín alebo ZOO. Možností je naozaj požehnane.

Určite nevynechaj ani návštevu českých podnikov, kde môžeš ochutnať tradičné české pokrmy.

Český Krumlov

Ide o jedno z najkrajších a najviac navštevovaných miest v Česku. Privíta ťa svojou historickou atmosférou. Okrem rôznych múzeí či kostolov nemôžeš vynechať ani návštevu krásneho zámku. Mestská pamiatková rezervácia je aj na zozname UNESCO.

Mikulov

Ak by si chcela navštíviť vychýrené české vinice, mesto Mikulov nemôžeš obísť. Môžeš ochutnať veľmi dobré a obľúbené víno Pálava. Okrem toho ťa čaká Mikulovský zámok, jaskyňa, galérie a múzeá.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieCestovanie