instagram.com/praveslovenske

Lockdown, karanténa a všetky tieto opatrenia nás chránia. Chránia naše zdravie a aj naše rodiny. Všetci to vieme, no vieme aj to, že byť doma zavretý už skoro pol roka nám už poriadne prekáža a každý jeden z nás by chcel konečne vypadnúť aspoň do prírody. Bohužiaľ, zatiaľ je to bez negatívneho testu možné len v rámci našich okresov. 

Ak sa nechystáš kvôli ceste do prírody na test, môžeš si zatiaľ naplánovať trasu, výlet či turistiku a ja ti prinášam krásne miesta na Slovensku, ktoré nie sú až tak známe, ale rozhodne stoja za to, aby si ich navštívila.

Geravy

Nachádzajú sa na juhovýchode Slovenka a patria k Slovenskému raju s veľký množstvom krasových útvarov. Hranicu tvoria vrcholy Suchého ruchu, Červenej skaly a Gačovskej skaly.

Práve Gačovská skala ponúka vyhliadkový bod nad obcou Dedinky, ktorý ti umožňuje užívať si pohľad na Palcmanskú mašu, čo je teda najväčšie jazero Slovenského raja.

Volovec

Skalisko Volovec je druhý najvyšší vrch Volovských vrchov. Nachádza sa v rožňavskom okrese medzi mestami Rožňava a Betliar. Nadmorská výška je 1293 m. n. m.

Turistika na celý deň. Tak by som nazvala výlet na Volovec. Cesta je pomerne nenáročná. Mierne stúpanie, veľa prestávok a za 2 hodiny si hore. Po ceste na vrchol sa nachádza aj Chata Volovec, v ktorej sa môžeš najesť či občerstviť.

Hojdačka s výhľadom na Malú Fatru

Cestou Stredným Slovenskom, na turistiku do Jánošíkových dier alebo výstup na vrch Stoh sa v Zázrivej nachádza takéto milé prekvapenie. Nad cestou zavesili drevenú hojdačku s výhľadom na Malú Fatru. Fotka na takomto mieste musí byť určite nádherná.

Morské oko

Je najväčšie jazero Vihorlatských vrchov a tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku. Nachádza sa v okrese Sobrance a je k nemu ľahký prístup, takže žiadna ťažká turistika ťa nečaká. Ako jediné si zachovalo krásnu romantickú a intímnu atmosféru, keďže sa nachádza uprostred prírody. Jeho prirodzený pôvab a ticho, ktoré ho obklopuje, ti určite vyrazí dych.

Vyhliadka Malý roháč

Ak máš rada výhľady a žiadne ťažké turistiky, tak by si určite mala navštíviť toto miesto. Plošina umiestnená medzi stromami pribudla v Liptovskom Mikuláši a dostaneš sa k nej len za necelú hodinu. Autentický výhľad na hornú časť doliny a veľkú skalnú ihlu je krásny a nezabudnuteľný. Táto vyhliadka sa nachádza v Kvačianskej doline, ktorá je príjemným miestom na trávenie voľného času.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie