pexels.com/Daria Shevtsova, instagram.com/knihogramka

Aj ty mávaš dni, kedy by si bola najradšej celý deň zalezená pod dekou s knihou v ruke? Ak chceš mať viac času na čítanie, vyskúšaj naše tipy z predošlého článku. Niekedy sa totiž stáva, že aj keď by sme chceli venovať čítaniu niekoľko hodín, povinnosti nám to nedovoľujú.

Dnes sme si pre teba pripravili 4 romantické knihy pre ženy, ktoré by si mala minimálne raz za život prečítať. Všetko sú to nádherné príbehy o láske, ktoré sú dokonca aj sfilmované. Čo sa týka porovnania filmov a kníh, je to veľmi individuálne a každý ma na to rozdielny názor.

Ak môžem sama za seba povedať, mne osobne sa viac páčili knižné spracovania. V tých filmoch mi vždy niečo chýbalo. Ale možno som urobila aj tú chybu, že knihy som čítala ako prvé, a tak som mala od filmov možno až prehnané očakávania. Ak by som ale film videla ako prvý, určite by som mala iný názor. Ako to vnímaš ty?

Jeden deň (David Nicholls)

Príbeh o Emme a Dexterovi, ktorí sa spoznali na vysokej škole, no ostali len priateľmi. Existuje ale naozaj priateľstvo medzi mužom a ženou? Každá jedna kapitola predstavuje jeden rok ich životov, ktoré ich veľa naučili. Dajú sa napokon predsa len dokopy alebo ostanú len dobrými priateľmi?

View this post on Instagram

Existuje vôbec niekto, kto nečítal túto knihu? A kto nefantazíroval o tom, že sa niečo takéto stane raz aj jemu? Pretože, milé ženy, ak ste nikdy nefantazírovali o tom, že sa raz kvôli Vám zlý chlapec zmení na dobráka a bude Vás šialene milovať, ste vôbec naozaj žena? 😂 Vtip je, že až s vekom zistíme, že ľudia sa nemenia kvôli niekomu, ale len kvôli sebe, keď sami chcú žiť inak. Druhá vec je, že niektorých ľudí proste budete milovať, pretože tak to proste je. Ale seba musíte vždy milovať viac. Toľko múdra od môjho 25-ročného oného… duše. Ale naspäť ku knižke. U mňa to bolo čítanie na fázy. Raz som ju chcela hodiť o stenu, potom som hodinu revala. Hoci, možno som ju čítala v období PMS keď tak nad tým teraz premýšľam 😁. Čo si o nej myslíte vy? #citame#citamespolu#zacitajmesa#books#bookstagram#bookstagrammer#knihomolka#knihomol#lovebooks#lifewithbooks#jedenden#oneday#davidnicholls

A post shared by @ knihogramka on

Predtým, ako som ťa spoznala (Jojo Moyes)

Will a Lou sú dva úplne rozdielni ľudia, no keď sa ich životy pretnú, jeden druhého ovplyvnia a navždy zmenia. Táto kniha má aj voľné pokračovanie s názvom „Čo bolo potom“, určite odporúčam prečítať aj tú.

View this post on Instagram

Čo vy a filmové obálky kníh? Ja nie som ich veľkým fanúšikom a oveľa radšej uprednostňujem tie klasické. Avšak dar je dar a tak mi tento darček (klasicky) ležal na poličke už niekoľko rokov. Film som videla hneď počas jeho premiéry, čiže všetko čo sa stalo v knihe som už viac-menej vedela, ale to ma neodradilo. Kniha Predtým ako som ťa spoznala mi robila spoločníčku počas skúškového obdobia. ☁️Čo sa týka obľúbených žánrov, som taký chameleón a nevadí mi pustiť sa do hocičoho. Ani do romantiky, ktorá však nemôže byť presladená – preto sa mi pravdepodobne táto kniha páčila. Bol v nej romantický príbeh a nezvyčajná láska medzi dvoma ľudmi, ale nebolo to nič prehnané, z čoho by ste dostali cukrovku. Zároveň som si počas čítania znovu uvedomila, aké cenné je to že som zdravá, že dokážem chodiť a že nie som pripútaná ku vozíčku. Vážme si život. #predtymakosomtaspoznala #ikar #jojomoyes #mebeforeyou #emiliaclarke #bookstagram #book #kniha #dnescitam #tip #samclaflin

A post shared by Б (@the.art.of.reading_) on

S láskou, Rosie (Cecelia Ahern)

Opäť príbeh o priateľstve medzi mužom a ženou. Rosie a Alex sa musia rozlúčiť a celé roky komunikujú len prostredníctvom mailov, listov a telefonátov. Aj keď by možno chceli byť spolu, osud im jednoducho nepraje.

View this post on Instagram

S láskou, Rosie/ Cecelia Ahern "Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?" * * Kniha se mi líbila ale ze začátku jsme si musela zvyknout, na formu psaného děje. Nic se neodehrávalo právě teď ale vzpomínali jsme na to co bylo. Celý děj byl pro mě zábavný a hlavně mě hrozně zajímalo jak to dopadne a jak to s nejlepšími přáteli skončí. U knihy si člověk uvědomí, jak ten čas letí, že ještě nedávno jsme byly děti a už jsme dospělí, je to v té knize dost výstižné o tom jak život rychle utíká a my ztrácíme své přátelé, ale taky zažíváme smrt blízkých osob a vychováváme dítě, které nás přeroste dřív než stačíme mrknout. Skvělý příběh o skutečném životě kolem nás. Viděla jsem i film, ale jak to bývá mám knihy raději , ale prostě ten herec je boží a má úžasný úsměv, to mi musí dát zapravdu každý. *K* #slaskourosie #cecelieahern #motto #nakladatelstvimotto #prozeny #romany #knihajelaska #codnesctu #tipnaknihu #knizniinstagram #czbookstagram #ctenijesexy #whererainbowsend #romance #forwoman #bookstore #bookworm #booklover #bookstagram #bookphotography #readisbest #readingtime #reader

A post shared by Andy a Klára📚 (@knizni_fantazie) on

Najdlhšia cesta (Nicholas Sparks)

V knihe sa pretínajú osudy dvoch dvojíc. 91-ročný Ira mal dopravnú nehodu a uviazol v aute, kde si zhmotnil ducha svojej nebohej ženy Ruth, ktorá mu rozpráva spomienky a zážitky z ich života. Na druhej strane je mladá študentka Sophia, ktorá sa zoznámi s kovbojom Lukom. Aj keď to najskôr vyzerá, že dvojice nemajú nič spoločné, ich životy sa pretnú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife