Raz za čas dobre padne pozrieť si film, nad ktorým sa musíš trochu zamyslieť, pretože v sebe ukrýva významné posolstvo. Popravde, väčšina týchto filmov je trošku starších, no aj napriek tomu sa oplatí ich stále pozrieť.

Niekedy by si si tieto filmy mala pozrieť aj viackrát. Pri každom zhliadnutí si totiž môžeš uvedomiť niečo iné, čo ti predtým uniklo. Všetky filmy z tohto zoznamu ti vrelo odporúčame a po ich dopozeraní nad nimi budeš určite ešte chvíľu premýšľať.

7 životov

Film, ktorý nesmie na tomto zozname chýbať. Aj keď sme ho videli už viackrát a vieme, čo sa stane, tá slzička sa vždy objaví. Ben sa rozhodne odčiniť svoje hriechy tým, že zásadne zmení život siedmich ďalších osôb. Nerátal však z tým, že do jednej z tých osôb sa zamiluje.

Pošli to ďalej

Malý Trevor dostane v škole netradičnú úlohu – má nájsť spôsob, ako zmení svet okolo seba. Od osôb, ktoré dostanú pomoc chce, aby dobro šírili aj ďalej a pomohli niekomu ďalšiemu. Niekedy však nejde všetko podľa plánov a svet nie je vždy taký pekný, ako by si človek prial.

Šťastie na dosah

Chris sa snaží uživiť svoju rodinu, no kvôli nekonečnému stresu ho manželka opustí a on ostane sám s 5-ročným synom. Snaží sa robiť všetko pre to, aby si našiel prácu, no keďže nemá z čoho platiť nájom, vyhodia ich na ulicu. Aj napriek tomu sa nevzdávajú a snažia sa to spoločne zvládnuť.

Nedotknuteľní

Klasika, ktorá má na tomto zozname čestné miesto. Philippe je bohatý aristokrat, ktorý je na vozíku a za svojho opatrovateľa si vyberie Drissa, ktorý sa na prvý pohľad hodí na túto úlohu najmenej. Aj napriek tomu, že sú úplne odlišní, sa časom zblížia a stanú sa z nich dobrí priatelia.

Yes Man

Carl sa po rozvode uzavrel do seba a odmietal všetko a všetkých. Jedného dňa však absolvoval seminár, ktorý mu zmenil život a na všetko začal hovoriť áno. Súhlasil zrazu aj s vecami, ktoré by predtým určite neurobil. A to ho doviedlo až ku Allison.

Hon

Film, ktorý je jasným príkladom toho, ako nevinná lož dokáže zmeniť a zničiť život inej osoby. Lucas sa rozviedol a začať žiť úplne nový život. Po tom, ako bol krivo obvinený z obťažovania malého dieťaťa, sa stane terčom celého svojho okolia. Bude ho stáť veľa úsilia a námahy, aby svoje meno očistil.

Mr. Nobody

Na záver film, pri ktorom budeš možno trochu zmätená. Keď máš na výber dve možnosti, musíš si vybrať len jednu z nich. Vždy ale budeš premýšľať nad tým, čo by sa stalo, ak by si si vybrala tú druhú. Nemo na svojej smrteľnej posteli spomína na tri životy, ktoré prežil s troma rôznymi ženami. Ktorý z týchto životov ale prežil naozaj a čo je len výmysel?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.