Módny gigant H&M prichádza každý rok s exkluzívnou kolekciou, v ktorej spája sily so slávnym menom a spoločne tak vytvárajú jedinečné a limitované kúsky, ktoré si môžeš zakúpiť v ich predajniach. Po týchto kolekciách je obrovský dopyt, pretože mať kúsok od svetového dizajnéra si nemôže dovoliť každý. Tento rok sa nesie v spolupráci s módnym návrhárom Giambattistou Vallim. Kolekcia je dostupná od dnes exkluzívne v predajni H&M v Eurovea. 

Giambattista Valli je návrhár, ktorý oblieka populárne osobnosti svetového šoubiznisu. Je známy svojim estetickým cítením a poznaním toho, čo ženy chcú. Ako sám tvrdí, svojimi kúskami oslavuje ženskú krásu. Návrhár vytvoril pre H&M skutočne veľmi originálnu a odvážnu kolekciu, ktorá rekapituluje jeho osobitný štýl.

Kolekcia je výberom nadčasových kúskov, ktoré by mali byť kombinované a zladené podľa osobného štýlu. Produkty sú navrhnuté tak, aby dlhodobo robili radosť svojim majiteľom. Tvrdí, že polovica práce sa vytvára v ateliéri, a tá druhá je už na osobnosti klienta.

Typickými kúskami z jeho dielne sú veľmi zaujímavé šaty. Volány, vrstvenie, farby, detaily, … to všetko obsahujú aj kúsky, ktoré vytvoril pre H&M. Práve šaty sú centrálnym kúskom dámskej kolekcie.

Dlhé róby s krajkovým lemovaním zvýrazňujú ženský pohyb. Nechýbajú krásne potlače a rozširujúce sa vrstvy tylových šiat. Dramatické červené šaty s obrími volánmi na ramenách pripomínajú anjela, a mikro kvetinové potlače, s odhalenými nohami charakterizujú časť kolekcie, pozostávajúcej zo ženských, krátkych šiat, ktoré tvarujú telo, odhaľujú ramená a sú plné jemných motívov.

Na mieru šité produkty – krátke sako so špicatými klopami a dlhý kabát – zachytávajú ostrejší stranu tejto kolekcie. Aby Valli uspokojil všetky generácie, vytvoril sériu kúskov inšpirovaných ulicou, ktoré si napriek tomu zachovávajú zmysel ženskosti a pôvabu. Nájsť tu môžeš zdobenú mikinu či tričko s potlačou pier.

Kolekcia Giambattista Valli x H&M okrem toho zahŕňa aj širokú škálu šperkov a doplnkov. Kľúčovým prvkom je pritom rad perál. Ich znakom je obrys pier samotného návrhára. Ďalej tu môžeš nájsť prstene a náušnice GBV, náušnice v tvare meča, náušnice VALLI GIRL a slnečné okuliare Lolita. Nechýbajú topánky s vysokým podpätkom, členkové čižmy, či papuče. Tašky cez rameno sú malé a jednoduché. Pomyselnou bodkou sú šatky, ponožky a ozdobné pančuchy so zvieracou potlačou.

Valliho novinkou tejto spolupráce je aj pánska kolekcia, keďže návrhár ešte nikdy netvoril kúsky pre pánov. Tak, ako si ženy požičiavajú kúsky z pánskeho šatníka, vzal Valli myšlienku, aby si muži slobodne zobrali kúsky, vzory a textílie z dámskeho šatníka. Ako základnú farbu tak zvolil ružovú.

Kolekcia okrem toho obsahuje zvieracie vzory, kvetinové motívy, punkový pôvab a vojenské čaro. Kúsky, ktoré pôsobia najsilnejšie a dokonale zachytávajú mužského/ženského ducha kolekcie, sú kabáty, parky a bombery. Leopardie škvrny, dlhý kabát a vyšívaný čierny jazdecký kabát zhŕňajú Valliho prístup k pánskym odevom – začali život v dámskych kolekciách.

Vyšívaný tuxedo kabát je poctou bunde, ktorú nosia francúzski intelektuáli, školské uniformné výšivky dvíhajú a okúzľujú bielenú denim bundu. Parka je potlačená umeleckými portrétmi, červená koža a plyšové látky dodávajú bomberom aristokratický pôvab. Hlavným kúskom je čierna mikina s umeleckým potlačou a vyšívanou šnúrou bielych perál okolo krku, ktorá je totožná s tou, ktorú nosí každý deň sám Giambattista.

Výber doplnkov je trochu autobiografický. Giambattista Valli sám vybral niektoré zo svojich obľúbených doplnkov, aby doplnil kolekciu. Členkové topánky a topánky na šnurovanie s krepovou podrážkou sú identické s tými, ktoré sám nosí. Rovnako aj športové ponožky, ktoré sú v bielej a čiernej farbe, s kvetinovou alebo leoparďou potlačou. Ponuku dopĺňa maľovaná športová taška, čiapky a slnečné okuliare.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.