Photo by Austin Guevara from Pexels

Hovorí sa, že po každej búrke vyjde dúha a všetko zlé je na niečo dobré. Tieto klišé vety občas nechceme ani počuť, no sú to pravdy, ktoré potvrdzuje sám život. Prídu ťažké dni, ktoré ťa budú skúšať a ty budeš na dne. No ak ich prežiješ, bude z teba silnejšia osoba ako kedykoľvek predtým.

Prídu dni, kedy bude pre teba ťažké vstať z postele, pretože budeš mať pocit, že nemáš už dôvod vstať. Prídu dni, kedy sa tvoja duša bude cítiť zranená ako po nešťastnej dopravnej nehode. Budeš mať pocit, že ti srdce pukne od žiaľu. Nezastavíš slzy, ktoré ti budú stekať po tvári.

Hodiny pred tým, než konečne zaspíš, sa budeš pýtať prečo. Budeš sa hnevať, nenávidieť, pochybovať. A budeš si myslieť, že tvoj život už nebude stáť za to. No potom prídu dni, keď si uvedomíš, že si to všetko prežila. Že si tu a svet sa nezastavil.

Keď tie dni prežiješ, padne ti kameň zo srdca a znova sa nadýchneš. Obzrieš sa späť a uvedomíš si, že si všetky tie hrozné veci nechala za sebou a zvládla si skúšky, ktoré ti život nadelil. Aj keď si si myslela, že to nikdy neprejde, zrazu sa to stalo. Tie momenty ťa neoslabili, práve naopak. Spravili z teba niekoho, kto dokázal bojovať. Kto už tak ľahko nepadne na kolená. Niekoho, kto dostal lekciu, poučil sa z nej a šiel ďalej.

V živote musíš zažiť aj hrozné veci. Nestávajú sa preto, aby ťa zlomili. Existujú kvôli tomu, aby ťa urobili lepšou a silnejšou osobou. A raz, možno po mesiacoch a možno po rokoch, budeš za všetky tie lekcie vďačná. Budeš vedieť, že bez ohľadu na to, čo sa ti prihodí, dokážeš prežiť, aj keď si si myslela, že nie. Život nás láme, aby nás zocelil. Je to krutý spôsob, ale taký on už je. Ber ho so všetkým, čo ti prináša.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife