Je sobotná noc, kluby a bary sú plné pripitých dievčat hľadajúcich lásku, steroidových kráľov, synáčikov, drog aj vodiek s Red Bullom. Ja ležím sama v posteli a premýšľam nad životom, z každej strany. Taká moja klasická chvíľka plná nekonečného analyzovania. Takýchto chvíľ som už mala v živote toľko, že je čas sa podeliť o výsledky mojich analýz so svetom.

unsplash.com

Preto dnes píšem svoj prvý článok, a ak ho momentálne čítaš, asi to bolo správne rozhodnutie. Mám v hlave toľko tém, ku ktorým by som sa chcela vyjadriť, že ani neviem, kde začať. Som ešte mladica, ale už som zažila, videla, počula, čítala asi všetko. A vedieť všetko je celkom na nič. Kiežby sa dal vrátiť čas, kiežby som sa narodila hlúpejšia. Ale čas ešte vrátiť nevieme a tabletky na zníženie IQ zatiaľ nie sú bežnou súčasťou domácej lekárničky. Takže som skúsila nájsť nejaké pozitíva. Vypísať sa a podeliť sa so svojimi poznatkami mi príde celkom „cool“.

Nie je nič zlé na tom byť stratený, pokiaľ veríš, že raz sa nájdeš. Nie je nič zlé na tom mať sa zle, mať horší deň, horšie obdobie, tápať, analyzovať, nerozumieť životu, cítiť sa stratený. Nič nie je tak zlé, ak sa máme na koho obrátiť. Túto vetu si dobre zapamätaj, ešte sa k nej dnes dostaneme.

unsplash.com

Ak si aj ty momentálne sama doma, tento článok je pre teba ten pravý. Myslím, že najdôležitejšia vec v živote je vydržať sám so sebou a byť sám so sebou spokojný. Svet je zvláštny, pseudo lásky končia bolestivými rozchodmi, pravé priateľstvo málokto pozná a aj rodiny, z ktorých pochádzame sú väčšinou podivné. Lenže pokiaľ vieš prežiť deň sama so sebou a spraviť sa šťastnou je úplne jedno či ti najlepšia kamarátka prebrala frajera, či ťa blízky človek vymenil za „lepší kontakt“  alebo je tvoj otec notorický alkoholik.

Nesmerujem s tým k sociálnej izolácii(ja som naopak celkom spoločenský typ), ale odporúčam každému zadné vrátka, keby sa niečo v živote pokazilo. A tie zadné vrátka máš ty. Keď sa ti otočí chrbtom trebárs aj celý svet, ale ty si pôjdeš sama zabehať, vychutnáš si kávu s koláčom alebo prečítaš kvalitnú knihu, budeš zachránená.

unsplash.com

Vidíte, a dostávam sa konečne k pointe, zase to moje nekonečné analyzovanie. Môj odkaz pre vás slečny v dnešný večer je: naučte sa milovať samú seba, naučte sa byť svojou najlepšou najoddanejšou parťáčkou, láskou, kamoškou, domácim maznáčikom aj spoločníkom k obedu či drinku. „Ve dvou se to predsa táhne líp.“ A už sa nemusíš báť, už tu budeš navždy pre seba nech sa deje čo sa deje, či sa odsťahuješ na opustený ostrov alebo ti vrazí nôž do chrbta blízka osoba. Pri tej predstave sa cítiš hneď slobodnejšie že? Áno, to bol môj cieľ.

Buď tu vždy pre seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.