Medziľudské vzťahy sú tým najzložitejším hlavolamom duší a tiel. Ak vás navštívi láska zväčša hĺbkovo neriešite povahové vlastnosti, majetok, či názor na rodinný život. Osloví vás výzor, iskra, jednoducho vás niečo začne priťahovať opačným smerom. Zamilujete sa. Láska pomaly prichádza medzi vaše duše v každom spoločnom okamihu a vy zrazu pochopíte, že práve tento človek by vás dokázal urobiť skutočne šťastnou. Uveríte tomu a začnete robiť všetko pre to, aby sa vaša láska pri vás zobúdzala až do konca života. Postupom času sa spoznávate a až vtedy chápete, aký človek má vo svojej moci vaše srdce.

„Áno miláčik. Máš pravdu. Pôjdeme kam chceš, dáme si čo chceš, budeme robiť čo chceš.“

Takto by som mohla pokračovať ešte dlho. Chcete takýto vzťah? Verím, že vaša odpoveď bude záporná. Každá žena potrebuje, aby ju jej priateľ či manžel rešpektoval a občas robil ústupky. No rozumná žena nechce šaška, ale chlapa, ktorý si dokáže presadiť svoje a občas jej tým zvýšiť tlak. Ak máte po svojom boku už spomínaného šaška, po čase vás na to prejde chuť a nájdete si pravý opak. Neexistuje na svete nič príťažlivejšie ako chlap s názorom, ktorý bude ten váš rešpektovať, no predsa nezabudne na svoj vlastný a po vzájomnej dohode prídete na riešenie. Chlap, ktorý dokonale pozná a využíva kompromis, občas zaprotestuje, navrhne svoje riešenie a vy sa taktiež prispôsobíte. Ten, ktorý do vzťahu vnesie trochu iskry. Platí to aj opačne. Aj my ženy nesmieme byť panáčiky, ktoré plnia rozkazy. Rovnováha je dôležitým faktorom dobrého vzťahu.largefoto: weheartit

Rozdielnosť neprináša iba konflikty. Vnáša do vzťahu pochopenie, trpezlivosť, ba dokonca okoreňuje sexuálny život. Milovanie na uzmierenie predsa nie je nikdy zlý nápad. Aplikujeme to veľmi rady a často po menšej výmene názorov pochopíme, ako veľmi toho druhého milujeme. Nič sa nedeje ak neobľubujete partnerovu záľubu či už ide o futbal, rybačku a mnohé iné. Je to v poriadku. Každý potrebuje svoj osobný priestor, ktorý tu bude iba pre neho.
Odlišné názory bývajú tiež dôvodom hádok, no práve vďaka nim sa učíme tolerancii a rešpektovaniu druhej osoby. Učíme sa pozerať na veci z dvoch pohľadov, rozširuje to naše mantinely až napokon presne vieme, aký názor by na daný problém mala naša polovička. Postupne vo vzťahu obaja prehodnocujete svoje pohľady a aj napriek tomu, že sa občas nezhodujú nie je to chyba.

Vo vzťahu je však veľmi dôležité, aby ste sa v niektorých záľubách či názoroch zhodovali, inak to nemáva dlhú životnosť. Dokonalá je teda zlatá stredná cesta, ktorá vám ponúkne odlišnosť a predsa v niečom tak stabilnú podobnosť.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

foto: tumblr

Komentáre