Pár stojí na ceste

Vo vzťahoch môžeme spozorovať rôzne typy ľudí, pretože každý z nás sa správa trochu inak. Najčastejšie by sme mohli rozdeliť ľudí do 7 kategórií, s ktorými sa stretávame väčšinu času. Do jednej z nich by si určite vedela zaradiť aj seba. 

Ak tvoj partner zodpovedá niektorému z týchto typov, nemusí to hneď znamenať rozchod. Mali by ste sa však porozprávať o tom, či si svoje správanie vôbec uvedomuje, pretože inak by to mohlo spôsobiť aj pár problémov.

Ten, kto len dáva

Medzi tieto typy ľudí patria predovšetkým ženy, ktoré sa snažia vydať zo seba maximum. A to len preto, aby bol partner spokojný. Nie je to však úplne správne, pretože vo vzťahu by to malo byť vyrovnané. Ak dávaš, mala by si aj dostávať naspäť. A toto býva častým problémom vzťahov.

Pár v noci
zdroj: Pexels/Jonathan Borba

Ten, kto len berie

Keď jeden dáva, ten druhý automaticky musí brať. No nie je dobré, ak len berie, ale nič neopláca naspäť. Ako sme už spomenuli, všetko by malo byť v rovnováhe. Samozrejme, že by každému vyhovovalo len brať, no o tom vzťah predsa nie je.

Závislý

So svojou polovičkou chce byť 24 hodín denne a všetko chce robiť spolu. Na začiatkoch vzťahu to je možno pekné, no časom to bude otravné. Nikto nechce mať po svojom boku stíhačku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating