Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Intímny život je v každom vzťahu veľmi dôležitý. Je úplne jedno, ako veľmi sa môžete mať radi, ak vám to neklape v posteli, bude vás to prenasledovať až do momentu, kedy sa začnete cítiť nešťastní. No nemaj strach, problémy v spálni má mnoho párov. Dôležité je však vedieť, ako ich vyriešiť.

Ak sa pýtaš na to, prečo vôbec vznikajú, odpoveď je len jedna. Nezáleží na tom, aký konkrétny problém sa vás týka, celé to vybuchne práve na komunikácii. Keď jeden druhému nepovie, že je niečo zle, že by chcel niečo inak a potom partner nemá ani potuchy o tom, že to jeho polovičku nenapĺňa rovnako.

Keď si vezmeš, že si vo vážnom vzťahu a teda milovanie je vašou prirodzenou súčasťou, potom nie je dôvod na to, aby si sa hanbila povedať partnerovi niečo nahlas. Neboj sa, nebude to bolieť, práve naopak, rýchlejšie sa o tom môžete otvorene porozprávať.

A čo v prípade, ak už viete, kde je problém? Ako to vyriešiť? Poďme sa pozrieť na zopár najbežnejších príkladov.

Ak ide o fyzické problémy, akými sú bolesť pri styku, nefungovanie jeho „nástroja“, dámsky výtok a iné, jednoducho treba vyhľadať lekára. Tu neexistuje žiadna iná cesta k tomu, aby ste si to mohli opäť užívať.

Už ťa nevzrušuje? Máš pocit, že je to nuda? Potom to chce zmenu. Dohodnite sa na tom, že vyskúšate niečo nové – iné prostredie, hru na roly, hračky pre dospelý alebo čokoľvek, čo doteraz nebolo vašou klasikou. Vyskúšaj si novú bielizeň, zapáľ sviečky, pusti hudbu, pretože aj na atmosfére veľmi záleží.

Keď vrchol neprichádza, počúvaj svoje telo a povedz partnerovi, čo sa ti páči. Ak to necháš iba v hlave, celú ťa zablokuje.

A čo rozličné predstavy? Vtedy je len jedna cesta – kompromis. Raz to bude podľa neho, inokedy podľa teba. Vybavené.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.