Každá žena je iná. Niektoré sú natoľko odhodlané a zamilované, že dokážu tolerovať chlapa, ktorého si nezaslúžia. Iným naopak vadí každá maličkosť a sú schopné rozchádzať sa len tak. Ani jeden z týchto extrémov nie je dobrý, preto treba nájsť zlatú strednú cestu toho. Ak ťa zaujímajú dôvody, kvôli ktorým sa ženy najčastejšie rozhodli ukončiť vzťah, tak pokojne čítaj ďalej. Tu je 7 tých najčastejších.

1. Začala sa s ním nudiť

Možno trošku kruté, ale aj to sa stáva. Možno si s ním už viac nemala, čo povedať. Možno zistila, že nie je taký, aký sa jej zdal. A možno sa zmenila ona a už jej viac nevyhovoval. Nuda vo vzťahu ubíja a to nie len ženy, ale aj mužov.

2. Chce ukončiť rutinu a zažiť niečo nové

Boli spolu roky, no časom to upadlo do istej rutiny. Práca, po práci starostlivosť o domácnosť, večer pred telkou a spať. A to isté stále dookola, až si uvedomila, že svoj život nežije naplno. Rutina je zabijak každého vzťahu, preto sa treba snažiť nejak ho z času na čas okoreniť.

3. Nedostáva dostatok pozornosti od svojho partnera

Časom si navzájom zovšedniete. Stáva sa to, hlavne pri pároch, ktoré sú už dlho spolu a svoju polovičku berú ako samozrejmosť. Kým mužovi to môže absolútne vyhovovať, že má pocit bezpečia a doma ženu, ktorú už nemusí brávať na drahé večere a aj tak mu pripraví teplú večeru a postará sa o neho, ženy to berú inak. Je jedno ako dlho je vo vzťahu, stále potrebuje počuť, že je krásna a páči sa svojmu chlapovi. Musí to cítiť, pretože ak to tak necíti, nájde to u iného, ktorému sa bude páčiť viac.

4. Podviedol ju

Tento dôvod nemusí byť vôbec vymyslený scenár ako z filmu. ľudia podvádzajú a to nie len fyzicky ale často aj emocionálne. Ťažko povedať, čo zabolí viac. Či jednorázovka pod vplyvom alkoholu, alebo dlhodobé citové zaangažovanie sa. Tie pocity zrady a odporu, ktoré podvedené ženy prežívajú musí byť skľučujúci. Narušená dôvera sa získava veľmi ťažko. Rozchod je pre nich následne najrozumnejším rozhodnutím. A to aj vtedy, keď partnera milujú.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Victor Miyata by pexels.com

5. Zamilovala sa do niekoho iného

Nik z nás nie je bezchybný. Občas sa stane, že ak žena trávi príliš veľa času v zamestnaní alebo škole, do toho sa pridajú ďalšie okolnosti, ako nezáujem partnera, nedostatok spoločne stráveného času a neustále hádky, jednoducho sa zahľadí do niekoho iného. Určite sa to ale nestane zo dňa na deň. Každá však máme svedomie, a tak je lepšie rozísť sa s partnerom, ako ho podvádzať poza jeho chrbát. Nie je to nič príjemné, no aj to sa stáva.

6. Rodina a kamaráti ho neschvaľujú

Niektorým  ženám záleží na názore rodiny a priateľov. Možno práve oni vidia to, čo žena v ružových okuliaroch nevidí. Nátlak zo strany rodiny a priateľov môže  byť dôvodom, pre ktorý sa žena rozhodne ukončiť vzťah.

7. Nemajú spoločnú budúcnosť

Rozumejú si, vedia sa porozprávať, zasmiať, klape im to po všetkých stránkach, no zisťujú, že majú absolútne odlišné vízie do budúcna. Kým jeden túži po rodine s deťmi, druhý chce cestovať. Vo vzťahu, ktorý ma vydržať si musia dvaja ľudia vedieť predstaviť svoj život o desať rokov a určite by nemali byť vo svojich predstavách niekde úplne inde.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.