instagram.com/emilia_clarke.fan15, pexels.com

Make-up je každodennou súčasťou výzoru takmer každej ženy. Cítime sa vďaka nemu krajšie, sebavedomejšie. No malá chyba, ktorú si možno ani neuvedomujeme dokáže spôsobiť, že náš finálny look nepôsobí tak, ako si želáme. Pozri sa na najčastejšie chyby pri líčení, kvôli ktorým vyzerá make-up lacno, a teda zle.

Make-up a mnoho chýb pri jeho nanášaní

Hneď základným krokom je správna voľba make-upu. Už pri ňom sa dá spraviť veľa chýb, ktoré ovplyvnia celkový výsledok. Najprv si treba vybrať správny odtieň, čo ani v dnešnej dobe nevie mnoho žien trafiť. Pri nákupe sa poraď s predavačkou či si so sebou vezmi kamošku, aby ti pomohla s výberom. Takto sa vyhneš prvej chybe.

Tou druhou je nanášanie make-upu na nepripravenú pleť. Ak chceš, aby ti pekne sadol, pleť by si si mala najprv hydratovať krémom, alebo použiť podkladovú bázu. Častokrát na to ženy zabúdajú, a potom sa im na tvári robia suché šupinaté miesta, či fľaky, pretože ho nemôžu dobre zapracovať.

No a pri tretej chybe by si mala pamätať, že menej je niekedy viac. Ženy to v snahe premeniť svoju pleť na tvár bábiky preháňajú v nánose make-upu. Na bežné nosenie to vyzerá nevkusne, nehovoriac o tom, že veľa make-upu vyzerá naozaj lacno a navyše, zalieza do všetkých vrások, čo ťa môže akurát tak zostarovať. Pamätaj, že make-upom chceš len jemne zakryť nedokonalosti a zjednotiť farbu pleti, nie priťahovať pohľady.

Kontúrovanie

Kontúrovanie je stále obľúbeným trendom v líčení, aj keď jeho najväčší boom už prešiel. Vďaka nemu si vieš zvýrazniť črty tváre, ktoré chceš, a jemne odvrátiť pozornosť od tých, ktoré nechceš. Aj tu sa toho dá však veľa pokaziť. Dôležité je vybrať si správny odtieň kontúrovacieho produktu. Každá pleť má iný tón, aj farebný podtón pleti. Ak si biela ako sneh, nemôžeš si teda kúpiť oranžový bronzer. A bodka.

Druhou chybou býva fakt, že si ženy nanesú priveľa hnedého bronzeru, kvôli ktorému zo seba spravia vo chvíli oveľa staršie vyzerajúcu osobu, ktorá to prehnala so soláriom. Pamätaj, že kontúrovací produkt by mal byť iba o jeden odtieň tmavší, ako je tvoja pleť. A všetko aplikuj s mierou.

Obočie je dôležité

Najväčšiu pozornosť dnes pri líčení dávame obočiu. To si počas posledných rokov prešlo mnohými fázami, ktoré boli aktuálne trendy a všetky ženy ho chceli mať rovnaké. To je prvá vec, na ktorú by si mala zabudnúť. Každá žena vyzerá inak, má inú tvár, inú farbu pleti, vlasov, očí… preto nemôžeš mať rovnaké obočie ako tvoja kamoška. Ak nevieš, aký tvar by sa ti hodil najviac, oslov kozmetičku, ktorá ti určite poradí.

Ďalej si dávaj pozor na farbu. Drž sa svojej prirodzenej farby, a taktiež toho, čo sa ti pri celkovom pohľade hodí aj k vlasom a očiam. Ak si blondína s modrými očami, husté čierne obočie jednoducho nevyzerá prirodzene. Nevytrhávaj si ho zbytočne viac, ako treba. Tenká linka už dávno nie je v móde.

View this post on Instagram

#yes #no #please #eyebrows #eyebrowsfail #fail

A post shared by Serena Giglio (@serenagiglio) on

Pery, pery, pery

Toto sa ti možno bude zdať čudné, ale aj pri perách sa dá čo-to pokaziť. Najmä to, ak ti rúž presahuje cez líniu pier, čo vyzerá, ako keby si na ústa napatlala rúž 100-ročná babička. Vždy sa snaž dodržať svoju vlastnú líniu, a ak si chceš pery opticky zväčšiť, použi na to ceruzku, aby si si určila okraj, cez ktorý to už viac presiahnuť nemôžeš. Taktiež platí, že čím viac rúžu si nanesieš, tým viac sa bude rozmazávať. A to nechceš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty