Myslíš si, že sa v kozmetike a celkovo beauty svete vyznáš? Stále je tu však mnoho žien, ktoré veria veľmi častým mýtom. Kvôli tomu majú neraz problémy s pleťou, prípadne sa čudujú, prečo im niečo nezaberá tak, ako iným.

Aj z toho dôvodu je dobré pripomenúť si najčastejšie mýty v oblasti kozmetiky a starostlivosti o pleť, ktorým dodnes veria mnohé z nás. Je najvyšší čas s tým prestať.

1. Na mastnú pleť netreba používať krém, pretože sa bude viac mastiť. – Aj mastná pleť potrebuje hydratáciu. Čím suchšia tvoja pleť bude, tým viac mazu sa ti bude tvoriť.

2. SPF netreba nanášať počas roka, stačí len cez leto. – Ak chceš, aby tvoja pokožka bola predčasne stará, nech sa páči. Zvyšné ženy, používajte SPF každý deň, aj keď je vonku zamračené.

3. Netreba si nanášať krém s SPF, ak mám na sebe make-up s SPF. – Takýto make-up máva zväčša SPF 15, čo je hlavne počas leta veľmi slabá ochrana. Aj pod takýto make-up si nanes ochranný krém.

4. Štetce netreba umývať a čistiť. – Omyl, je potrebné pravidelne ich čistiť a dezinfikovať, inak si na pleť nanášaš baktérie a špinu.

5. Netreba si všímať zloženie kozmetických výrobkov. – Niektoré produkty obsahujú veci, ktoré tam nemajú čo robiť. Taktiež je dôležité vyberať si produkty podľa typu svojej pleti. Na suchú pleť by si (okrem iného) nemala používať kozmetiku obsahujúcu alkohol.

6. Pravidelný peeling zaručí krásnu a jemnú pleť. – Nie tak úplne. Záleží od toho, ako ho často používaš. Nemala by si to preháňať a do týždňa stačí, ak ho použiješ raz. Ak by si exfoliáciu robila častejšie, pleť by bola červená, podráždená a na niektorých miestach suchá.

7. Suchý šampón môžem použiť kedykoľvek, aj viackrát do týždňa. – Aj keď je suchý šampón malý zázrak, netreba to s ním preháňať. Príliš časté používanie môže vysušiť pokožku hlavy a spôsobiť podráždenie alebo lupiny.

8. Zubná pasta je dobrým pomocníkom v boji proti vyrážkam. – Na tvár a vyrážky si dávaj len produkty na to určené. Zubné pasty obsahujú často abrazívne látky a SLS, ktoré môžu spôsobiť ešte viac problémov. Radšej siahni po náplastiach na vyrážky.

Napadajú ti aj iné mýty, ktorým zvykneme veriť?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.