Čo ti prvé napadne, keď sa povie industriálny štýl bývania? Väčšina ľudí si pri tomto výraze predstaví priemyselne zariadený byt, ktorý je plný kovu, veľkých lámp a čiernej farby.

Dnes ti však ukážeme, že to nemusí byť iba chladné vybavenie domácnosti. Pokiaľ sa doplnky skombinujú s elegantným nábytkom, industriálny štýl vdýchne bývaniu kúsok života a šmrnc histórie. Tento štýl sa najčastejšie (a aj najjednoduchšie) realizuje v podkrovných bytoch, no určite sa dobre uplatní aj v tom „klasickom“.

Pri výbere nábytku by si sa mala preniesť do veľmi hlučného mesta so zmesou rôznych materiálov, ktoré sú drsné, vyrezávané a najčastejšie používané. Napríklad kov, drevo, lano, klince a koža. Nemusíš sa však zamerať len na jeden druh materiálu, ideálnym riešením je práve kombinácia dreva a kovu.

Steny izieb by mali mať bielu, sivú, jemne hnedú alebo gaštanovú farbu. Vôbec sa neboj ani betónu na stenách, ktorý dodá izbe úplne iný nádych. Obývačku môžeš oživiť koženou sedačkou a veľkou továrenskou lampou. Vytvoríš tak miesto, kde sa každý bude cítiť príjemne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.