Pár sa drží za ruky a pozerá sa do očí
Unsplash/Karsten Winegeart

Každý jeden vzťah by mal mať určité zásady, ktoré sú ako jeho pevné piliere. Ak si našou pravidelnou čitateľkou, zrejme si už pochopila, že je to najmä o dôvere, komunikácii, rešpekte a úprimnosti. A ak už máš isté vzťahy za sebou, len si si to potvrdila. No poďme sa pozrieť na to, aké to je práve na začiatku. I keď túžime po úprimnom vzťahu, v istých momentoch všetci klameme.

Len si to tak vezmi – chystáš sa na úplne prvé stretnutie s mužom, ktorý by mohol byť tvoj potencionálny partner. Obliekaš si najlepšie šaty, použiješ make-up a tváriš sa najlepšie, ako vieš. Už len toto je istá ilúzia, ktorou ho chceš očariť. Pri rozhovore ty, rovnako aj on, hovoríte o veciach len v dobrom a snažíte sa na seba zapôsobiť, aby si ten druhý myslel, akí ste super.

Ale toto nie je tvoja skutočná tvár.

Na začiatku vzťahu to nie si ty

Avšak táto pretvárka je úplne prirodzená a bežná. Veď sa na prvom rande nemôžeš ukázať ako žena, ktorá má svoje muchy. Nepovieš mu, že si žiarlivá alebo to, že sa s tebou nedá vydržať, keď máš svoje dni. Ale to je v poriadku, pretože on sám to zistí.

Nemôžu sa všetky karty vybaliť na stôl ihneď, vzťahy sú o tom, aby ste sa vzájomne spoznávali, postupne sa učili žiť so všetkými plusmi aj mínusmi. Nie je to šoková terapia, tvoje skutočné ja odhaľuješ s každým novým dňom. No tieto naše „klamstvá“ na začiatku vzťahu majú isté pravidlá a hranice.

Pri istých záležitostiach je lož neprípustná, ak to nie je fér voči druhej strane. To, že povieš, že nemáš chuť na pizzu, aj keď by si si celú dala, ti odpustí. Ale čo ak mu budeš klamať o tom, že máš rovnaké záľuby a po čase príde na to, že si ho tým len namotávala? Toto bude typ sklamania, ktorý váš vzťah naozaj ovplyvní.

Preto si vždy rozmysli, ktoré tvoje „nevinné“ lži sú naozaj nevinné a ktoré by mohli tvojmu partnerovi ublížiť. Zapamätaj si, že aj keď ho chceš ohúriť, ružové okuliare budete mať obaja na očiach len krátky čas. Dôležité je to, ako sa budete vidieť, keď ich dáte dole. Je v poriadku použiť svoje ženské zbrane, keď po niekom túžiš, no keď ho namotáš, ukáž mu všetko, čo ponúkaš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating