instagram.com/twotrends

Už ste spolu nejaký ten čas a konečne nadišla tá chvíľa, kedy spolu chcete začať bývať? Určite je dobré vyskúšať si spoločné bývanie ešte pred svadbou, pretože práve toto je obdobie, kedy sa obaja poriadne spoznáte a odhalíte aj prípadné nedostatky toho druhého.

Na spoločné bývanie by si sa ale mala trochu pripraviť. Samozrejme, že zo začiatku sa nebudete vedieť nabažiť jeden druhého a posteľ sa stane vaším prechodným pobytom, no keď trochu vytriezviete, prídeš na to, že s bývaním prichádza aj zodpovednosť. Preto by si mala už dopredu myslieť na niektoré veci, aby ťa neskôr neprekvapili.

Očakávania

Každá žena má od spoločného bývania isté očakávania. Niekedy ale trochu nereálne. Priprav sa radšej aj na horší scenár a určite mysli na to, že po byte nájdeš rozhádzané špinavé oblečenie, v umývadle objavíš chlpy, doska možno nebude sklopená a pokračovať by sme mohli ešte dosť dlho.

Ak budeš mať príliš vysoké očakávania, môžeš sa rýchlo sklamať. Ak však budeš čakať to najhoršie, môžeš ostať príjemne prekvapená, ak práve tvoj priateľ bude z tých svetlých výnimiek.

Strata súkromia

Doteraz si si mohla robiť u seba doma čo si len chcela, no odteraz to bude iné. Teraz už nepôjde len o teba, ale budeš myslieť na to, že máš spolubývajúceho, ktorému nemusí vyhovovať všetko, čo robíš. To platí aj opačne. Je dobré si hneď na začiatku stanoviť isté podmienky, čoho si a nie si ochotná sa vzdať.

Kompromisy

Pizza alebo burger? K jeho rodičom alebo k tvojim? Jeho alebo tvoj film? Kino alebo divadlo? Spoločné bývanie so sebou prináša aj ťažké rozhodovanie a kompromisy. Keďže budete spolu dosť často, budete si chcieť vytvárať spoločný program, ktorý sa nie vždy musí stretnúť s pochopením toho druhého. Ak sa však naučíte, že raz bude po tvojom a raz po jeho, môžete dospieť k príjemnej harmónii spolunažívania.

Starostlivosť o domácnosť

Zase si nevyniesol smeti? Kedy mi vyžehlíš košeľu? Ja som varila, ty umývaš riad… chod domácnosti by v žiadnom prípade nemal byť len na tebe, preto je fajn, ak si hneď na začiatku rozdelíte svoje úlohy. Ak raz za čas nakúpi, umyje ten riad alebo vynesie smeti, buď za to naozaj vďačná a možno ho aj pochváľ. Pretože mnohé ženy také šťastie nemajú a žijú s lenivými mužmi, ktorí ledva zodvihnú svoj zadok z gauča.

Financie

Pri spoločnom bývaní sú dôležité aj financie. Ako to budete mať s platením? Budete mať jeden spoločný účet alebo si rovno dohodnete kto čo bude financovať? Je dobré sa na tom dohodnúť, aby neskôr nevznikli nejaké konflikty. A pokojne si svoje výdavky môžete aj zapisovať, aspoň získate lepší prehľad o tom, kde míňate.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating