Brmbalík zo seriálu Horná Dolná

Slovenská umelecká scéna je od včerajšieho rána v slzách. Média obletela informácia o tom, že talentovaný herec a hudobník, Daniel Heriban, nečakane zomrel. Nielen jeho rodina, ale aj priatelia a kolegovia za ním smútia a s láskou spomínajú. Slová do neba mu dnes venovala aj jeho seriálová láska, Petra Polnišová. S ňou už bude Brmbalík navždy spojený.

24. máj bude pre jeho manželku a 3 deti dňom, kedy sa im zrútil svet. Dano umrel náhle vo veku 43 rokov. „V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ znelo vo vyhlásení.

Herec sa mal sťažovať na bolesť v chrbte a dokonca deň predtým navštíviť aj nemocnicu. Zomrel doma vo Svätom Jure.

Daniel ako nezabudnuteľný Brmbalík

V posledných rokoch si ho diváci zamilovali vo viacerých seriáloch. Dobré postavy z lekárskeho prostredia si zahral v Červených páskach a v Druhej šanci. Jeho najznámejšou úlohou bol však Ďuro Brmbalík z Horej Dolnej. V seriáli jeho lásku (okrem červenej rapidečky) stvárňovala Petra Polnišová alias Erika.

Tak, ako aj iní kolegovia a kamaráti, aj ona mu poslala slová na rozlúčku. Na tie zrejme mnohí čakali, no ona si nechala, pochopiteľne, viac času.

„Takto si ťa budem pamätať, môj milý. Žiadne slová ťa nenahradia, Brmbi. Ostáva prázdno. Boli sme si vzácni a blízki. Ďakujem za deň, keď som ťa spoznala. Tvoj smiech, ľudskosť a talent. Nechápem. Neviem si predstaviť, že už mi nezavoláš a nepovieš mi Petruška. Odpočívaj v pokoji môj zlatyk. Modlím sa za Kamilku a za tvoju rodinu, aby mali silu zvládnuť túto bolesť,“ napísala pod spoločnú fotografiu, ktorú si môžeš pozrieť nižšie.

Zdroj: Instagram/polnis_petusa

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News