Asi sa to už stalo nejednej z nás, keď náš jazyk predbehol náš rozum a ups, nevhodná otázka bola na svete. Existuje veľa otázok či viet, ktoré sú v komunikácii s druhým človekom naozaj nevhodné a netaktné. Napríklad jedna z nich je, keď sa opýtaš páru, „A kedy bude dieťa?“ Ver, že je lepšie zahryznúť si do jazyka, ako sa toto opýtať. Vysvetlíme ti prečo!

Zahraničný portál, ktorý nesie názov Bright Side, sa rozhodol urobiť malý prieskum o tom, čo dokáže vyvolať táto „nevinná“ otázka bezdetným párom. Nuž, možno ťa odpoveď výskumu prekvapí a možno si sa už s tým aj stretla.

Či budú mať alebo sa rozhodnú nemať dieťa, je to vec každého z nás a mimochodom, dosť osobná záležitosť. Mnohokrát sa stáva, že druhí ľudia súdia na základe vlastných hodnôt a rozhodnutí. Pre niekoho je dieťa životný cieľ, pre iného je čosi iné. To, že niekto má aj 5 detí neznamená, že to je to, čo je správne a malo byť tomu tak.

Zároveň, ani to, že pokiaľ nejaká žena ešte v tridsiatke nemá dieťa neznamená, že pácha nejaký hriech. Každý má na to svoje dôvodu, prečo sa majú mnohé veci tak, ako sa majú. A položiť takúto otázku ukáže len tvoju netaktnosť.

Mnohé páry sa cítia pri tejto otázke dosť nekomfortne. Napadlo ti, čo ak sa pýtaš dvojice, ktorá trpí neplodnosťou? Táto téma je teda pre nich dosť traumatická. Reagovať na takúto otázku je dosť bolestivé. A takto existuje ďalších x dôvodov.

Kým samotný pár nezačne ako prvý s touto otázkou, radšej si to nechaj pre seba, i keď horíš zvedavosťou. Niekedy je menej povedať lepšie, ako pýtať sa a nevedieť, čo tým môžeš spôsobiť. Tak preto si radšej dávaj pozor. V tomto prípade je rozum na nezaplatenie.

 

Zdroj: brightside.me

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.