Mužský a ženský pohľad na svet je odlišný v azda každom smere. Pri vzťahoch sa to dá reflektovať úplne najlepšie. Lásku a všetko s ňou spojené vnímajú obe strany inak. Inak vyjadrujú city, inak sa správajú, inak vidia problémy, a inak ich aj riešia. 

Tentokrát sa pozrime na to, po čom ženy vo vzťahu túžia, no muži na dané veci úplne zabúdajú, pretože im buď neprikladajú význam alebo nemajú ani šajnu o tom, že by to nežnejšie polovičky potešilo.

Nevyjadrujú svoje pocity

Asi by sme od nich chceli veľa, však? Keď muži pomyslia na túto tému, majú predstavu, že od nich chceme hodinové monológy o tom, ako sa majú, čo robili, aké mali detstvo, čo ich trápi, čo ich teší, ale až takto do hĺbky to nepotrebujeme.

Len chceme, aby vedeli povedať, čo si myslia a ako sa cítia v situácii, ktorá vyvoláva nejaké emócie, namiesto toho, aby len mlčky sedeli a nedokázali s nami komunikovať. Nie sme psychologičky, sme „iba“ partnerky, ktorým na nich záleží, a ktoré chcú vedieť, čo sa v ich hlave odohráva, najmä, ak sa to týka nás.

Nie sú iniciatívni, keď treba pracovať na vzťahu

Aj keď to všetky nepriznajú, túžime po tom, aby boli muži vo vzťahu viac iniciatívnejší. A to v rôznych smeroch. Či už pri príprave spoločných plánov, bežných denných činnostiach alebo pri snahe zachrániť stagnujúci vzťah, ktorý upadá do stereotypu.

Sú to skôr ženy, ktoré vymýšľajú partnerské aktivity a naznačujú, čo chcú. Muži len tak plávajú a neuvedomujú si, že občas by bolo skvelé, keby boli oni tí, ktorí vezmú veci do vlastných rúk a postarajú sa o spoločné záležitosti.

Zabúdajú na maličkosti, na ktorých záleží

Na predošlých bodoch sa dá pracovať, no tu toho veľa nezmeníme. Žene viac záleží na maličkostiach, ktorými jej partner dokáže, že ju dobre pozná, a že na ňu myslel, ako na veľkých romantických gestách. No, ak vo vzťahu chýba aj tá najmenšia dávka romantiky, ženské srdce plače.

Nechceme kytice ruží každý mesiac, stačí jedna, ktorou nás prekvapíte, keď máme zlý deň. Nepotrebujeme drahé šperky na výročie, obľúbená bonboniéra poteší viac. Ide o to, aby muži nezabúdali, že je dôležité občas ženám pripomenúť, že ich stále milujú. A to sa dá aj každodennými maličkosťami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.