Instagram/borisiglar & Instagram/michaljaneck

Sledovať nočnú oblohu plnú hviezd je niečo magické a romantické. Milióny svetielok niekde v diaľke pôsobia doslova kúzelne. Na Slovensku máme miesto, kde si pohľad na takúto oblohu vychutnáš tak, ako nikde inde.

V národnom parku Poloniny, ktorý je situovaný na východe Slovenska, sa totiž nachádza Park tmavej oblohy. Ide o jedinečné miesto, z ktorého si vychutnáš pohľad na vesmír, ktorý ti vyrazí dych. Táto oblasť je totiž málo osídlená, a teda ti pohľad na tmavú oblohu neskresľujú žiadne svetlá, ruch ani iné ľudské dopady, ktoré sú typické pre mestá.

Tmavšie miesto na Slovensku nenájdeš. Čo však nájdeš bez problémov je Mliečna dráha a súhvezdia, o ktorých si už v živote veľakrát počula. Dokonca sa ti tu splní aj sen o tom, sledovať naživo padajúce hviezdy. Kým v meste ich môžeš vidieť voľným okom iba niekoľko desiatok či stovák, tu ich budeš mať pred sebou tisíce. Tento zážitok si nemôžeš nechať ujsť.

Ani počas dňa v tomto parku nebudeš sklamaná. Ak miluješ prírodu a lesy, táto takmer nedotknutá oblasť ťa chytí za srdce. Národný Park Poloniny je totiž s jeho pôvodnými lesmi a pralesmi zapísaný do svetového dedičstva UNESCO.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie