Sledovať nočnú oblohu plnú hviezd je niečo magické a romantické. Milióny svetielok niekde v diaľke pôsobia doslova kúzelne. Na Slovensku máme miesto, kde si pohľad na takúto oblohu vychutnáš tak, ako nikde inde.

V národnom parku Poloniny, ktorý je situovaný na východe Slovenska, sa totiž nachádza Park tmavej oblohy. Ide o jedinečné miesto, z ktorého si vychutnáš pohľad na vesmír, ktorý ti vyrazí dych. Táto oblasť je totiž málo osídlená, a teda ti pohľad na tmavú oblohu neskresľujú žiadne svetlá, ruch ani iné ľudské dopady, ktoré sú typické pre mestá.

Tmavšie miesto na Slovensku nenájdeš. Čo však nájdeš bez problémov je Mliečna dráha a súhvezdia, o ktorých si už v živote veľakrát počula. Dokonca sa ti tu splní aj sen o tom, sledovať naživo padajúce hviezdy. Kým v meste ich môžeš vidieť voľným okom iba niekoľko desiatok či stovák, tu ich budeš mať pred sebou tisíce. Tento zážitok si nemôžeš nechať ujsť.

Ani počas dňa však v tomto parku nebudeš sklamaná. Ak miluješ prírodu a lesy, táto takmer nedotknutá oblasť ťa chytí za srdce. Národný Park Poloniny je totiž s jeho pôvodnými lesmi a pralesmi zapísaný do svetového dedičstva UNESCO.

View this post on Instagram

I traveled 10 hours to see most beautiful night sky in central Europe. Unforgettable experience to stargaze in Poloniny wilderness where is nothing except pure nature, millions of stars and some wild animals. I have never experience such abandoned place, only light I had was my headlamp, phone and shining milky way above my head🌌🌌🌌❇❇❇🌌🌌🌌❇❇❇ . . . . . . #milkyway #milkywaygalaxy #astrophotography #stargazing #stars #universetoday #nightshooters #nightphotography #night #nightscape #landscape #photography #nature #photographer #naturephotography #landscape_captures #landscapephotography #outdoors #adventure #slovakia #slovaknature #beautifulslovakia #thisisslovakia #poland #wilderness #travel #love #rsa_rural #nightsky #sky @pure.slovakia @slovakia.travel @beautifulslovakia.sk @insta_svk @slovakianaturehd @thisisslovakia @slovenskehory @horyapriroda @slovakwild @slovakadventures @praveslovenske @polandsights @polandwanders

A post shared by Boris Iglár (@borisiglar) on

View this post on Instagram

… Nočné krásy Polonín… . . Poloniny najvýchodnejší národný park na Slovensku kde turistov spočítaš na jednej ruke zato pohraničná stráž ti bude stále v pätách😀 Park tmavej oblohy v Poloninách je najtmavším miestom na Slovensku pre mňa magické miesto kde hviezdy na nočnéj oblohe žiaria ako diamanty a mliečna dráha tak krásna a tak "blízko" že máš chuť ju pohladiť… ❤️🧘‍♂️🙏 . #slovensko #slovakia #milkywaychasers #milkyway #universe #planet #galaxy #stars #nature #natural #nightsky #longexposure #love #life #beautiful #amazing #discover #adventure #color #travel #canonphotography #photooftheday #picoftheday #poloniny #freedom #touchthesky

A post shared by Michal Dinga (@michaldinga) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.