Láska nie je o tom nájsť si dobrého partnera. Ale dobrým partnerom aj byť. Aby vzťah fungoval, potrebuje rešpekt, dôveru, lásku, ale aj snahu z oboch strán. Lebo na to, aby vzťah dlhodobo fungoval, sú potrební dvaja.

Aj keď je každý vzťah iný, v každom jednom sa nájdu chvíle šťastia aj smútku. Chvíle, ktoré sú tak nádherné, že chceme, aby trvali večne, aj chvíle, ktoré preveria silu vzťahu. Žiaden vzťah nie je hneď perfektný, no na každom sa dá spoločne pracovať tak, aby jedného dňa na 100 % fungoval. Správna cesta k nemu však neexistuje. Musíte si ju vyšliapať vy dvaja. S láskou, rešpektom a pomocnou rukou, ktorú si podáte vo chvíli, keď to ten druhý bude potrebovať.

Ide o to, že ak ste vo vzťahu, všetky radosti aj starosti sa delia medzi oboch z vás. Ak je jeden úspešný, delí sa o radosť aj s tým druhým. Rovnako tak, ak sa jeden z vás topí v problémoch, ten druhý je tu pre to, aby mu pomohol najlepšie, ako vie.

Vo vzťahu si musíte byť rovní, nikto nie je o čosi viac. Všetky spoločné rozhodnutia sa musia prediskutovať a robenie kompromisov, keď si to situácia vyžaduje, je to najlepšie riešenie. Ak sa skutočne nemilujete, nebudete mať snahu bojovať o váš vzťah vtedy, ak sa dostane do skúšky ohňom.

Vždy budete mať dobré aj zlé dni. No len vy dvaja si nimi budete prechádzať. A pamätaj, že vo dvojici sa smútok delí a radosť násobí. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.