Každý sa už v živote stretol s manipulatívnym človekom. Čo sa však týka vzťahu dvoch ľudí, ak ním jeden je, pre toho druhého to neprináša nič dobré. A hoci má každé znamenie svoje slabosti, manipulátorov vo svojom okolí nechce mať nikto.

Tak ako tie dobré, aj zlé vlastnosti ovplyvňuje astrológia. Nik nemá rád hry a zavádzanie, najmä, ak sa to týka osobných medziľudských vzťahov. Nasledujúce 4 znamenia patria medzi tie, ktoré s ľuďmi manipulujú radi. Neznamená to však, že nemajú šancu na spokojný vzťah.

Blíženci

Blíženci majú skvelú schopnosť používať svoje slová na manipuláciu a zmenu významu tak, aby docieli to, o čo sa pokúšajú. Vedia, ako podať myšlienky, takže hovoria jednu vec, pričom myslia inú. Inak povedané, aby nahovorili ľudí vo svoj prospech, pričom si ani neuvedomia, že presne o to im šlo.

Lev

Podobne ako Blíženci, aj Lev používa jazyk na „upravenie“ príbehu, podľa svojich predstáv. Keď sa cíti ohrozený alebo neistý, využíva svoj „rev“ a slabosti iných na to, aby dosiahol vlastné ciele. Keď sa však dostane do vzťahu, musí sa naučiť dať priestor aj partnerovi, inak im to nikdy nevyjde.

Škorpión

Škorpión nie je znamenie, ktoré vo vzťahoch rado prejavuje svoje city. V dôsledku toho je vraj práve jeho mlčanie manipulatívne, pretože nie je jasné, čo od neho možno očakávať. Ak sa nevyjadruje priamo, zahráva sa tak s inými ľuďmi, ktorých tak má v hrsti a oni sa nevedia pohnúť ďalej.

Ryby

Ryby sú intuitívne znamenie. Vďaka tomu vycítia to, čo iní chcú a potrebujú. Často chcú za nich prevziať zodpovednosť a ovládať ich. Vo vzťahoch však zriedka berú do úvahy potreby svojho partnera a robia to, čo je najlepšie podľa nich.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.