Preraziť na hereckej scéne a showbiznise nie je med lízať. Svoje o tom vie aj talentovaná Lili Reinhart, ktorú môžeme poznať zo seriálu Riverdale. Zmocnila sa v ňom postavy Betty Cooper a hoci sa venuje aj ďalším kreatívnym projektom, jej svet nie je taký ružový. Dlhé roky bojuje s depresiami a aj herectvo ju vystavilo náročnej skúške. Viac o tom informoval portál Los Angeles Times.

Hľadá svetlo na konci tunela

Lili Reinhart (23) bojuje od trinástich rokov s depresiou. Nepomohlo jej k tomu ani zlomené srdce po rozchode s hereckým kolegom Colom Sprousom. Počas pandémie koronavírusu sa aj ona uchýlila k izolácií a presťahovala sa do jej prvého vlastného domu. Má tak možnosť venovať sa samej sebe. Píše si denník, učí sa meditovať a zúčastňuje sa online stretnutí s terapeutom.

„Očividne, vyrovnávam sa s veľkým množstvom depresie. Takže, ako nájdem svetlo na konci tunela? Naozaj som chcela zísť zo svojej cesty, aby som našla príčinu. Teraz, keď cítim, že sa niečo prediera na povrch, umožním to. Pretože ak nie, ubližovalo by to môjmu telu a mysli. Dovoľte cítiť svojmu telu to, čo cíti. To je spôsob, ako sa uzdravíte,“ povedala mladá herečka.

Zmiešané pocity v nej evokovali množstvo kreativity, na základe ktorej vytvorila zbierku poézií „Swimming Lessons“. Následne sa jej naskytla kariérna príležitosť vo filme Chemical Hearts. Rola bola pre ňu ako ušitá. V novej snímke stvárňuje stredoškoláčku Grace, ktorá sa vyrovnáva s depresiou po autonehode. Stratila pri nej svojho milovaného priateľa.

Nemusíme vyzerať „modelky“ na Instagrame

Aj v hereckom prostredí sa stretla s problémami, o ktorých nikomu nepovedala. Bolo pre ňu ťažké natáčať scény v spodnom prádle. Prečo sa neozvala? „Nebola som do toho nútená. Urobila som to, pretože to bola moja práca. Ale cítila som sa zle, ako som to robila. Naozaj,“ otvorene povedala.

Lily Reinhart sa cítila zvláštne pri svojich hereckých kolegyniach. Je sebakritická a vie, že nespĺňa dnešné trendy – chudý pás, vypracované pozadie a tenké nohy. Napriek tomu má krásnu postavu. Hoci o sebe pochybovala a necítila sa dobre, prekonala sa a natočila požadované scény. Chcela ukázať svoje telo také, aké je. „Urobila som to pre ľudí, ktorí si myslia, že musia vyzerať určitým spôsobom,“ vysvetlila.

Dodala, že situácií neprospievajú ani prefiltrované fotografie na Instagrame. Niekedy stačí odfotiť sa určitej póze a naše telo hneď naberá iné rozmery. Ak si sa aj ty niekedy kvôli tomu trápila, zabudni na to. Samozrejme, keď chceš na sebe pracovať, choď do toho. No pamätaj, si prirodzene krásna a nemusíš dodržiavať žiadne stereotypy, ktoré kolujú našou spoločnosťou. Sme také, aké sme.

Zdroj: Los Angeles Times

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.